Home > Závody > IC Raubiči: Högbergová slaví další vítězství, mezi muži uspěl Bakken

IC Raubiči: Högbergová slaví další vítězství, mezi muži uspěl Bakken

Druholigový IBU Cup finišuje v běloruském Raubiči na posledních zbytcích sněhu. Dnešním sprintům vládli Švédka Elisabeth Högbergová a Nor Sivert Bakken, Češi nebodovali.

Högbergová na vítězné vlně

Švédka Elisabeth Högbergová dnes udělala důležitý krok k celkovému triumfu v IBU Cupu. Byla nejrychlejší na trati, neminula ani jeden terč a pošesté v sezóně zvítězila. Nyní vede o 38 bodů před Jekatěrinou Glazyrinovou, které byla v dnešním sprintu třetí.

Čistě střílely i druhá Němka Stefanie Schererová a třetí Norka Åsne Skredeová. Na vítězku ztratily půl minuty, mezi sebou měly jen sekundu. Německý tým byl dnes nejúspěšnější, první pětku doplnili Vanessa Voigtová a Maren Hammerschmidtová.

Dvě českým zástupkyním se nedařilo. Anna Tkadlecová byla se dvěma chybami 41., Natálie Jurčová se třemi chybami 57.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu

Dramatický souboj dvou mužů

Ve sprintu mužů svedli velkou bitvu o vítězství Sivert Bakken a Maxim Varabej. Oba šli na na jedno trestné kolo a na trati si vedli téměř stejně. Rozhodla rychlejší střelba jednadvacetiletého Nora, který vyhrál o pět sekund.

Přes půl minuty ztratil další z Norů Endre Strømsheim, který musel rovněž na jedno trestné kolo. Pro čtvrté místo si dojel mladý Francouz Martin Perrillat Bottonet a pro životní páté místo Rus ve službách Moldávie Pavel Magazejev.

Po onemocnění Milana Žemličky byl závod bez české účasti.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu

Hlavní foto: Elisabeth Högbergová (Autor: Igor Stančík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *