Home > Závody > IC Raubiči: V závěrečných sprintech vítězí Anderssonová a opět Bakken, Tkadlecová 21.

IC Raubiči: V závěrečných sprintech vítězí Anderssonová a opět Bakken, Tkadlecová 21.

V posledním sprintu sezóny IBU Cupu v běloruském Raubiči vystoupala na nejvyšší stupínek Švédka Ingela Anderssonová a včerejší vítězství zopakoval Nor Sivert Bakken. Příjemné body za 21. místo brala Anna Tkadlecová.

Ženský sprint ovládla Švédka, Tkadlecová nejlépe v sezóně

Na rozbité trati, kde sníh biatlonistům mizí před očima, se dnes rozhodlo o poslední sezónní vítězce sprintu. Prvních pět biatlonistek se na střelnici nemýlilo, v cíli se vešly do odstupu osmi sekund od vítězky. Tou se stala Švédka Ingela Anderssonová. Stříbrná Francouzka Caroline Colombová na ni ztratila 4,5 sekundy. Boj o ovládnutí sezóny ještě nevzdala Ruska Jekatěrina Glazyrinová, která za stříbrem zaostala o dvě desetiny sekundy.

Nejrychlejší žena závodu z Norska Åsne Skredeová si pomalejší střelbou pohoršila oproti středečnímu sprintu o místo a skončila těsně pod stupni. Včera stříbrná Němka Stefanie Schererová byla pátá.

Hodnocení disciplíny ovládla Elisabeth Högbergová, která po jednom střeleckém omylu širší pódium uzavřela. Do posledního závodu sezóny bude vstupovat jako vedoucí žena IBU Cupu s 28 body náskoku na dnes bronzovou Rusku.

Závěrečný sprint přinesl nejlepší sezónní výsledek v této disciplíně 21. Anně Tkadlecové. Na střelnici byla přesná, na trati jí to až tak nechutnalo. Natálie Jurčová skončila po třech trestných okruzích mimo bodované příčky.

České ženy obsadily v hodnocení národů desáté místo, oproti loňsku klesly o dvě pozice. I tak mají příští sezónu možnost nasadit do závodů pět biatlonistek.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu

Mužský sprint norskou záležitostí

Nejlepší lyže dnes na těžkou trať použili Norové, čtyři skončili do sedmého místa. Včerejší vítězství zopakoval Sivert Bakken , který i s jedním omylem na střelnici porazil čistě střílejícího stříbrného krajana Larse Birkelanda o dvacet sekund a taktéž čistého Francouze Émiliena Clauda o 26 sekund.

Medaile bramborová připadla opět Norovi – Håvardu Bogetveitovi, který netrefil jeden terč vestoje a od bronzu ho dělila sekunda a půl. Rus ve službách Moldavska Pavel Magazejev po jednom omylu skončil šestý, osm sekund za pátým Martinem Perrillat Bottonetem, který na trestné kolo nemusel.

Do hromadného startu nastoupí jako vedoucí závodník IBU Cupu dnes osmý Lucas Fratzscher, který v této sezóně ovládl disciplínu sprint.

Češi v závodě zastoupení neměli, mezi národy skončili devátí.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu

Absolutní finále IBU Cupu sezóny 2019/2020 obstarají v Raubiči v pátek hromadné starty 60.

Foto: Sivert Bakken (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *