Home > Závody > IC Ridnaun: Hromadný start 60 ovládli Birkeland a Poršněvová, Hornig 20.

IC Ridnaun: Hromadný start 60 ovládli Birkeland a Poršněvová, Hornig 20.

Lars Birkeland

Teprve podruhé v historii se dnes v IBU Cupu odjely hromadné starty pro 60 nejlepších. Ženský závod ovládly Rusky a mezi muži kralovali Norové. Češi se opět trápili na střelnici, bodovali jen Vítězslav Hornig a Anna Tkadlecová. Z Itálie se druholigový pohár stěhuje do Rakouska.

Mužský hromadný start ovládli Norové a Němci

Zkušenost a přesná muška dnes hrály hlavní roli v posledním prosluněném závodě v Ridnaun. Od třetí střelby se v čele hromadného závodu až do cíle pohybovala norsko-německá dvojice, která na střelnici nechybovala. Zkušený vítěz supersprintu Lars Birkeland si spravil chuť po nevydařeném sprintu (67.), o téměř sedm sekund porazil člena stříbrné štafety na MS v Östersundu Romana Reese. Bronz ze sprintu zopakoval Nor Haavard Bogetveit (0+1+0+0), když ještě po druhé stojce stahoval nejlepším během závěrečného kola ztrátu z 5. místa.

Těsně pod stupni vítězů tak skončil Philipp Nawrath z Německa (1+0+0+0). Pátý Bělorus Viktor Krjuko si díky čisté střelbě dojel pro své maximum. Širší pódium doplnil třetí Nor – Endre Strømsheim. Ve žlutém z Itálie odjíždí Fredrik Gjesbakk, dnes osmý.

Z pěti Čechů bodoval jen junior Hornig

Stejně jako v předchozích dnech se Čechům zhusta nevedlo na střelnici. Druhý nejhorší střelecký zápis startovního pole měl ten nejzkušenější – v cíli 52. Tomáš Krupčík (8 omylů). O jednu chybu méně udělal 57. Mikuláš Karlík a pětkrát se mýlil Ondřej Hošek, který cílovou pásku protnul ve stejném čase jako Krupčík. Milan Žemlička se po vyčištěných ležkách pohyboval na bodovaných pozicích, vestoje se mu ale nesklopily tři terče a z Ridnaun body neodveze, skončil 43. Jediným bodujícím v hromadném závodě tak byl 20. Vítězslav Hornig, kterého ozdobily dvě nuly vestoje (1+1+0+0).

Češi jsou desátí v Poháru národů, junior Hornig 13. mužem IBU Cupu.

Hromadný start vyšel Ruskám

Třetí žena IBU Cup Anastasija Poršněvová (1+0+1+0) se v bezvětrném 12kilometrovém závodě postavila na stupínek nejvyšší především díky nejrychlejšímu běhu. Po poslední střelbě odjížděla za bezchybnou Italkou Alexiou Runggaldierovou, světovou medailistkou z Hochfilzenu, v cíli byla o 19 sekund dřív. Italku předběhla ještě Ruska Jekatěrina Glazyrinová (1+0+1+0). Bez medailí skončily dvě německé reprezentantky – čtvrtá Maren Hammerschmidtová (0-2-0-0) a pátá Marion Deigenteschová (0+0+0+1). Ruska se žlutým číslem Irina Starychová (1-0-0-1) rozšířené pódium uzavřela.

Dvě Češky na startu, bodovala jedna

Po vybílených ležkách přišly tři rány mimo terč na stojkách a Anna Tkadlecová se ze slibných pozic kolem 20. místa dostala až na 40. V posledním kole ještě zabojovala (celkově 26. čas běhu) a cílovou pásku protnula jako 37. Včera bezchybná Natálie Jurčová si naděje na dobré umístění odstřelila hned na první zastávce, kde se netrefila třikrát a rázem se ocitla v úplném závěru startovního pole, na 54. místě. V průběhu závodu přidala ještě další tři minely, skončila 53., téměř sedm minut za vítězkou.

Včechny Češky v Ridnaun bodovaly, mezi národy jsou osmé.

Výsledkový servis

Další program

IBU Cup se stěhuje do rakouského Obertilliachu, kde již ve středu 18. čeká biatlonisty zkrácený vytrvalostní závod

Foto: Lars Birkeland (Autor: Petr Slavík)

One thought on “IC Ridnaun: Hromadný start 60 ovládli Birkeland a Poršněvová, Hornig 20.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *