Datum narození: 21. 12. 1998Místo narození: Velké Karlovice
Bydliště: Jablonec nad NisouKlub: KB Letohrad
Výška: 172Váha: x
Instagram

Jako rodák z beskydské obce Velké Karlovice neměl daleko k zimním sportům. Tím spíš, že jeho otec Roman působí v místním biatlonovém oddílu. Jeho talent později rozvíjeli v Letohradu, kde jsou příhodnější podmínky pro biatlon. Spoléhá se především na běh, v němž patří mezi svými vrstevníky k nejlepším. Byl vlajkonošem české výpravy na Evropském olympijském festivalu 2015.

Kariéra

2015/2016

Vyrazil na Mistrovství světa juniorů do Cheile Gradistei pro první mezinárodní zkušenosti a hned si odvezl skvělý výsledek. Ve sprintu dorostenců obsadil 7. místo, v následné stíhačce 16.

2016/2017

Jaka dorostenec už proháněl i juniory. V IBU Junior Cupu v Hochfilzenu pomohl české štafetě k bronzu, na MEJ v Novém Městě skončil ve stíhačce osmý. Na Mistrovství světa v Osrblí obsadil mezi dorostenci nejlépe deváté místo ve sprintu, s juniorskou štafetou se radoval ze čtvrté příčky.

2017/2018

Na IBU Junior Cupu v Novém Městě na Moravě mu těsně unikla medaile. Čtvrtý skončil i v závodě smíšených dvojic na Mistrovství Evropy juniorů v Pokljuce. Vrcholem sezóny pro něj bylo Mistrovství světa juniorů v Otepää, kde vybojoval ve vytrvalostním závodě šesté místo. Odměnou mu byl debut ve Světovém poháru, na Holmenkollenu dojel ve sprintu 80.

2018/2019

V létě se stal v Novém Městě na Moravě dvojnásobným mistrem světa v letním biatlonu, v zimě už startoval mezi dospělými. Ve Světovém poháru se blížil bodům, nejlépe byl 44. v Ruhpoldingu. Dařilo se mu i ve štafetách, v Oberhofu se spolu se svými krajany radoval z čtvrté příčky. Na Mistrovství světa juniorů v Osrblí dvakrát orámoval elitní desítku a vyzkoušel si i světový šampionát dospělých. Svůj jediný start ve sprintu proměnil v 65. místo.