Home > Závody > Junior Burian třetí ve sprintu! Myhda získal třetí ukrajinské zlato

Junior Burian třetí ve sprintu! Myhda získal třetí ukrajinské zlato

Anton Myhda

Anton Myhda

Foto: Anton Myhda (© biathlon.com.ua)

Druhý den a druhá česká medaile! Jan Burian si po výborném běžeckém výkonu dojel ve sprintu juniorů na Mistrovství světa v letním biatlonu v Cheile Gradistei pro třetí pozici. Ze zlata se už potřetí radovala Ukrajina, tentokrát zásluhou Antona Myhdy. Stříbro pro pořadatele získal Marius Ungureanu.

Ležka téměř bez nul

Úvodní položka sprintu juniorů nepřinesla mnoho čistých střeleb. Rus Dmitrij Koldajev se dostal do vedení i s trestným kolem. S čistým kontem se za ním držel domácí Marius Ungureanu a o kousek dál byli s jednou chybou Polák Mateusz Janik a k velké české radosti také Jan Burian.

Velmi rychlý Burian

Český reprezentant běžel výborně a před druhou střelbou se dokonce dostal na třetí příčku. A po samotném střeleckém aktu bylo ještě líp! Honza neminul ani jeden terč a vyhoupl se na druhou pozici, jen čtyři vteřiny za Ungureana, který využil obeznámenosti se střelnicí a zapsal dvě nuly. Po pomalejším úvodu se rozjížděl Anton Myhda z Ukrajiny a s čistým kontem se po druhé střelbě držel těsně za Burianem. Dále už zela mezera, takže tři medailisté byli jasní. Pořadí mezi nimi nikoliv.

Myhdův drtivý finiš

Myhda začal nahánět na oba své soupeře a Jan Burian zase na Rumuna. Toho ovšem zřejmě nakopla podpora domácích fanoušků, našel v sobě dostatek sil a českého reprezentanta nakonec bohužel porazil. I tak si připsal Honza Burian skvělý úspěch a po včerejším stříbru smíšené štafety rozšířil českou medailovou sbírku.

Překvapivě přijel na čtvrté pozici Polák Rafal Penar, jenž tak porazil svého favorizovaného krajana Janika, jemuž patřila příčka 7. Mezi ně se vklínili ještě Koldajev a Ukrajinec Oleksandr Morjev. Další zástupce Ukrajiny Maksym Ivko doje osmý a TOP10 dotvořili Rusové Igor Proščenko, nejrychlejší muž dne, a Aleksej Čulev.

Na vynikající úspěch Buriana nenavázali další čeští reprezentanti. Ondřej Šantora se dostal do cíle jako 14., David Španihel jako 20. a na včerejšího hrdinu Ondřeje Hoška zbyla 26. příčka.

Výsledky závodu

Analýza závodu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *