Home > Závody > K. Horchlerová získala třetí titul mistryně Německa. Horn zaskočil favority

K. Horchlerová získala třetí titul mistryně Německa. Horn zaskočil favority

Karolin Horchlerová

I druhá polovina Mistrovství Německa vyšla Karolin Horchlerové. Po dvou triumfech v Altenbergu přidala další vítězství v hromadném startu v Oberhofu. Sobotní masák mužů vyhrál Philipp Horn, který navíc v neděli byl členem vítězné štafety. Závodilo se také v čiště běžeckých závodech.

V běhu nejlepší Herrmannová, v biatlonu K. Horchlerová

Program v Oberhofu otevíral závod žen na 7 km volným stylem. Své běžecké vlohy potvrdila Denise Herrmannová, která porazila i dvě běžkyně specialistky Victoriu Carlovou a Antoniu Fräbelovou. Zhruba minutu ztratily na Herrmannovou čtvrtá Vanessa Hinzová a pátá Franziska Hildebrandová.

Sobotní hromadný start vyhrála Karolin Horchlerová, čímž zkompletovala zlatý hattrick. Musela jen na jedno trestné kolo, podobně jako druhá Franziska Preußová. Ta si zase připsala na německém šampionátu již třetí medaili. Bronz brala Franziska Hildebrandová.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

#triple 🥇🥇🥇 #massenstart #dm #oberhof #rocknroll #havefun #sohappy 🔜 #relay @viessmann_sport @e.infra @onewaysport @fischersports_nordic

Příspěvek sdílený Karolin Horchler (@karolin.horchler),

V závěrečné štafetě suverénně vyhrála trojice Bavorska ve složení Anna Weidelová, Franziska Preußová a Vanessa Hinzová. Karolin Horchlerová tentokrát v barvách Dolního Saska dosáhla na stříbro. Bronz patřil Sasku v čele s Denise Herrmannovou, která zaznamenala nejlepší čas ze všech.

Výsledky běhu žen na 7 km
Výsledky závodu s hromadným startem žen
Výsledky štafety žen

Dvě zlata pro Horna

Páteční běh na 10 km opanovali dva vyhlášení rychlíci. Benedikt Doll zdolal Johannese Kühna o 5,8 sekundy. Třetí skončil Simon Schempp, který kvůli rekonvalescenci vynechal předchozí dva závody v Altenbergu.

Nepopulární čtvrté místo tentokrát tolik nemrzelo Philippa Horna. Náladu si totiž spravil hned v sobotu výhrou v hromadném startu. Na čtyřech položkách se mýlil jen jednou a druhého Matthiase Dorfera porazil o 19,8 sekundy. Dorfer přitom střílel čistě. Jednu chybu měl na svém kontě třetí Roman Rees.

Favorité v masáku propadli. Arnd Peiffer dojel 6., Erik Lesser 7, Simon Schempp 17. a Benedikt Doll až 22.

Philipp Horn zakončil skvělý víkend dalším triumfem. Byl členem vítězné štafety Durynska, kterou rozjížděl Erik Lesser. Ve finiši pak Lucas Fratzscher o čtyři desetiny zdolal Matthiase Dorfera z Bavorska. Třetí skončilo hvězdné trio Bádenska-Württemberska ve složení Roman Rees, Benedikt Doll a Simon Schempp.

Výsledky běhu mužů na 10 km
Výsledky závodu s hromadným startem mužů
Výsledky štafety mužů

Čtěte také: Karolin Horchlerová je dvojnásobnou mistryní Německa

Foto: Karolin Horchlerová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *