Home > Závody > Končící Slepcovová ovládla na letním MS sprint. Šipulin se trápil

Končící Slepcovová ovládla na letním MS sprint. Šipulin se trápil

Světlana Slepcovová

Tři ze čtyř zlatých medailí zůstaly doma. Ve sprintech na Mistrovství světa v letním biatlonu v Čajkovském zaskočil ruské reprezentanty jen Bělorus Vladimir Čepelin. Mezi ženami vládla Světlana Slepcovová, která zároveň oznámila konec kariéry.

Sprint juniorek: Dominance Rusky Rezcovové

Od prvního mezičasu sprintu juniorek bylo na čele jen jedno jméno. Kristina Rezcovová v běhu válcovala své soupeřky, a tak si mohla dovolit i jednu chybu na stojce. V cíli byla o 32,7 sekundy rychleji než bezchybná Běloruska Dzinara Alimbekavová. I s třemi trestnými koly brala bronz další z Rusek Valerija Vasněcovová.

Výsledky sprintu juniorek
Analýza závodu

Sprint mužů: Čepelin zaskočil ruské favority

Dva ruští favorité sprintu mužů prožili úplně odlišný závod. Anton Šipulin rozesmutnil všechny fanoušky už na ležce, kde vyrobil dvě chyby. Na stojce tuto bilanci zopakoval a i s nejlepším během nemohl myslet na lepší než 6. místo.

To Alexej Volkov nechyboval a za bouřlivého jásotu fanoušků se v cíli zařadil na první místo. Zlato mu však posléze vzal Vladimir Čepelin. Bělorus sice musel na jeden trestný okruh, ale běžecky si vedl o něco lépe. Zvítězil s náskokem 3,4 sekundy a zajistil první běloruské zlato.

Bronz bral se ztrátou 9 sekund Tomáš Hasilla ze Slovenska. Mrzet ho mohla jedna nepřesnost na stojce. Dobře se ukázal domácí Alexandr Pečenkin, který i se dvěma chybami skončil čtvrtý. To pátý Krasimir Anev měl asi o něco větší ambice.

Výsledky sprintu mužů
Analýza závodu

Sprint žen: Zlaté loučení Slepcovové

Na prvních mezičasech sprintu žen diktovaly tempo slovenské sestry Fialkovy. Mladší Ivonu srazily dvě chyby na první střelbě, Paulína na úvod nechybovala a zůstávala v čele. Tam vydržela do druhé střelby, po které musela na dvě trestná kola.

Toho využila dvakrát čistá Světlana Slepcovová a suverénně si dojela pro čtvrté ruské zlato. Paulínu Fialkovou porazila o 41,3 sekundy a osladila si předposlední závod v kariéře.

Slovensko získalo na šampionátu třetí medaili. O tom, že je stříbrná, rozhodlo jen 1,6 sekundy. Bronz těsně zbyl na další Rusku Olgu Dmitrijevovou. Bez medaile zůstala ze Světového poháru známá Ruska Uljana Kajševová. Skončila čtvrtá. Neprosadily se ani 7. Galina Višněvská či 8. Darja Jurkevičová.

Výsledky sprintu žen
Analýza závodu

Sprint juniorů: Kompletní ruské pódium

Na závěr druhého dne se ruští fanoušci dočkali naprosté dominance svých reprezentantů. Po první střelbě vedl čistý Vasilij Tomšin, ale po té druhé u jeho jména byla jednička stejně jako u Igora Malinovskije.

Dvojnásobný juniorský světa světa z tohoto roku Malinovskij byl nakonec v cíli o 12,6 sekundy dřív a zapsal už páté ruské zlato z šesti možných. Třetí dojel Nikita Poršněv.

Výsledky sprintu juniorů
Analýza závodu

V neděli šampionát vyvrcholí stíhacími závody. Muže (10:00) a ženy (12:00) můžete opět sledovat na Eurovision Sports TV.

Medailové pořadí po 6 z 10 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 5 2 3 10
2. blr 1 1 1 3
3. svk 0 2 1 3
4. ukr 0 1 1 2

Foto: Světlana Slepcovová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *