Home > Závody > Kuriozita na Mistrovství Švédska: Magnussonová získala medaili v mužské štafetě

Kuriozita na Mistrovství Švédska: Magnussonová získala medaili v mužské štafetě

Anna Magnussonová

K hodně kuriózní situaci došlo na Mistrovství Švédska, které probíhalo od pátku do neděle v Bodenu. Anna Magnussonová totiž získala bronzovou medaili v mužské štafetě. Výsledkově při absenci Hanny Öbergové a Linn Perssonové nejvíc zaujala dvakrát zlatá Emma Nilssonová.

Na severu Švédska se postupně rozdělovaly medaile ve sprintech, ve stíhačkách a ve štafetách. Ve všech třech závodech se hodně chybovalo, a tak mohl ve sprintu mužů i se třemi trestnými koly vyhrát Tobias Arwidson. Stříbro bral se ztrátou 25 sekund Fredrik Lindström. Biatlonista loučící se s kariérou chyboval čtyřikrát. Tři chyby zaručily bronz Oskaru Brandtovi.

Jen na dvě trestná kola musela ve sprintu žen Emma Nilssonová. Na prvním místě měla náskok 19 sekund na favorizovanou Monu Brorssonovou. Ta kroužila čtyřikrát, stejně jako bronzová Anna Magnussonová.

Brorssonová minula čtyři terče i ve stíhačce, kde jí tato bilance stačila na zlato. S odstupem 42 sekund dojela druhá Elisabeth Högbergová, rovněž čtyřikrát nepřesná, a na třetí příčku se po šesti omylech na střelnici propadla Nilssonová.

Mezi muži se pódium kompletně měnilo. Zlato bral i přes osm chyb Jesper Nelin. Druhý Martin Ponsiluoma na něj s pěti trestnými koly ztrácel 15 sekund, třetí Sebastian Olsson se čtyřmi minelami 19 sekund.

V nedělní mužské štafetě vybojovala zlato trojice z Östersundu Henning Sjökvist, Victor Olsson a Torstein Stenersen. Stříbro získal tým Tullus s Martinem Ponsiluomou a třetí byla Piteå, kde Peppeho Femlinga a Jespera Nelina doplnila Anna Magnussonová. Na nejrychlejšího Olssona na druhém úseku, který měřil 7,5 kilometru, ztratila přes dvě minuty.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Firar födelsedagen med att ta ett SM-brons i stafett tillsammans med dessa snabba boys🥉🙌🏼🥳

Příspěvek sdílený Anna Magnusson (@magnussonanna),

Druhé zlato ve štafetě přidala Emma Nilssonová, kterou v sestavě SK Bore doplnily Moa Olssonová a Chardine Sloofová. Za druhý Östersundu finišovala Elisabeth Högbergová, za třetí Finnskogu Mona Brorssonová.

Foto: Anna Magnussonová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *