Home > Novinky > Landertinger musel na operaci a čeká ho delší pauza

Landertinger musel na operaci a čeká ho delší pauza

Dominik Landertinger

Nejen české hvězdy sráží v přípravě na olympijskou sezónu zdravotní problémy. Ještě hůře na tom, je Dominik Landertinger, který ve čtvrtek musel na operaci meziobratlové ploténky.

Zákrok v Sanatoriu Kettenbrücke v Innsbrucku naštěstí dopadl dobře a Landertinger by měl být do týdne doma. Do intenzivního tréninku se ale nepustí dřív než za dva měsíce.

„Dva až tři týdny budu mít úplnou pauzu. Pak můžu pomalu začít s kardio tréninkem. Cílem je, abych byl za dva měsíce úplně v pořádku a mohl naplno trénovat,“ říká 29letý Rakušan.

Mistry Rakouska Grossegger a Hauserová

Landertinger logicky chyběl na Mistrovství Rakouska, které se dnes jelo v Obertilliachu. Kvůli vytrhávání zubu moudrosti scházel také Simon Eder.

Absence hvězd využil k vítězství ve vytrvalostním závodě Sven Grossegger. V lehkém dešti minul jen třikrát a druhému Julianu Eberhardovi nadělil skoro dvě minuty. Běžecký rychlík přičítal 6 trestných minut. Stejně jako vítěz střílel třetí Lotyš Daumants Lusa.

V závodě žen nebylo pochyb o vítězství Lisy Hauserové. Druhou Fabienne Hartwegerovou porazila o 50,7 sekundy, když obě ženy střílely za čtyři. Další tři sekundy ztratila Christina Riederová.

Výsledky Mistrovství Rakouska

Zdroj: oesv.at
Foto: Dominik Landertinger (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *