Home > Závody > Letní MS Raubiči: Čuová má druhé zlato, Jurčová ve stíhačce poskočila na páté místo

Letní MS Raubiči: Čuová má druhé zlato, Jurčová ve stíhačce poskočila na páté místo

Natálie Jurčová

Nejlepší juniorkou Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči je Juanmeng Čuová. Devatenáctiletá Číňanka se po vítězství ve sprintu radovala i ve stíhačce. Natálie Jurčová si v ní polepšila na páté místo, Tereza Voborníková na šesté.

Vítězný double Číňanky

O favoritce stíhacího závodu juniorek nebylo pochyb. Juanmeng Čuová do něj odstartovala s náskokem 15 sekund na Jekatěrinu Bechovou a svou výhodu díky třem nulám ještě zvyšovala. Jedna chyba při poslední střelbě už ji nemohla ohrozit.

Čuová zvítězila o 12 sekund před Anastasijí Gorejevovou a z Běloruska tak odletí se dvěma zlatými a jednou stříbrnou medailí. Bronz patří Ukrajince Anně Kryvonosové, která ve finiši zdolala svou krajanku Bechovou.

Posun Jurčové a Voborníkové

Po první čisté střelbě držela skvělé druhé místo Natálie Jurčová, ale na následujících střeleckých zastávkách udělala po jedné chybě a nakonec dojela pátá, což je její nejlepší individuální výsledek na mezinárodní scéně. Šestá skončila Tereza Voborníková, která naopak chybovala jen na závěrečné stojce.

Další Češky už strávily víc času na trestném kole. Petra Suchá kroužila pětkrát a obsadila 13. místo, Klára Polednová šestkrát a brala 17. příčku. Eliška Svobodová byla po 11 chybách 37.

Výsledky stíhacího závodu juniorek
Analýza závodu

Medailové pořadí po 10 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. blr 3 1 0 4
2. rus 2 2 6 10
3. chn 2 1 0 3
4. kor 2 0 0 2
5. cze 1 3 0 4
6. ukr 1 1 4 6
7. slo 0 1 0 1

Foto: Natálie Jurčová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *