Home > Závody > Letní MS Raubiči: Hornig vybojoval hned na úvod stříbro, Polednová šestá

Letní MS Raubiči: Hornig vybojoval hned na úvod stříbro, Polednová šestá

Vítězslav Hornig

Hned na první pokus se dočkala česká reprezentace na Mistrovství světa v letním biatlonu v Raubiči cenného kovu. Postaral se o něm v supersprintu juniorů stříbrný Vítězslav Hornig. Mezi juniorkami byla nejlepší šestá Klára Polednová.

Čtvrtá letní medaile pro Horniga

Obujte mu kolečkové lyže a on získá medaili. Vítězslav Hornig proměnil i svůj čtvrtý start na letním světovém šampionátu v medaili. Po zlatu a dvou bronzech z Nového Města na Moravě si tentokrát pověsil na krk stříbro.

Po vítězství v kvalifikaci se od začátku držel na čelních pozicích i ve finále. Během celého závodu jen dvakrát dobíjel, bohužel právě chyba na poslední položce mu nakonec zhatila útok na zlato. To získal Bělorus Mikita Labastau, jenž byl i přes trestné kolo v cíli o 3,6 sekundy před Hornigem.

Jedno trestné kolo dlouhé 75 metrů musel absolvovat i pětinásobný juniorský mistr světa Rus Igor Malinovskij, který v souboji o bronz porazil Rumuna Raula Antonia Floreho. Domácí rychlík Dzmitry Lazuski doplatil na dvě trestná kola a skončil pátý.

Vedle Horniga se dobře ukázali i další Češi. Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík a Petr Kánský se seřadili od sedmého do devátého místa, všichni měli na svém kontě jedno trestné kolo. Jonáš Mareček musel kroužit čtyřikrát a dojel 21.

Výsledky supersprintu juniorů
Analýza závodu

Vítězství ruské favoritky a dvě Češky v desítce

Na loňském letním MS v Novém Městě na Moravě Valerija Vasněcovová dominovala spolu s Kamilou Żukovou a Markétou Davidovou, na úvod letošního šampionátu už soupeřku nenašla. Ruska se vyhnula trestnému kolu a mohla si užít poklidný dojezd za svou třetí zlatou medailí z MS v letním biatlonu.

Výborná střelba vynesla na druhou příčku Juanmeng Čuovou, která společně s pátou Fanqi Mengovou potvrdila vzestup čínského biatlonu. Bronz brala vítězka kvalifikace Ukrajinka Anna Kryvonosová, čtvrtá dojela její krajanka Valerija Dmytrenková.

Návštěva trestného kola po poslední střelbě mohla mrzet Kláru Polednovou, byť s šestým místem může být spokojená. Do elitní desítky se vešla i devátá Natálie Jurčová, těsně se to naopak nepovedlo jedenácté Tereze Voborníkové. Obě absolvovaly tři trestná kola. Petra Suchá obsadila 13. pozici a Eliška Svobodová 24.

Výsledky supersprintu juniorek
Analýza závodu

Medailové pořadí po 2 z 12 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 1 0 1 2
2. blr 1 0 0 1
3. cze 0 1 0 1
3. chn 0 1 0 1
5. ukr 0 0 1 1

Foto: Vítězslav Hornig (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Letní MS Raubiči: Hornig vybojoval hned na úvod stříbro, Polednová šestá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *