Home > Rozhovory > Má forma? Je na bodu 2 z 10, říká po líbánkách Johannes Thingnes Bø

Má forma? Je na bodu 2 z 10, říká po líbánkách Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø

Biatlon nebyl jeho prioritou. Johannes Thingnes Bø si v červenci naplno užíval líbánky se svou manželkou Heddou. To se samozřejmě projevilo na jeho formě.

„Položily mě líbánky,“ směje se Johannes Thingnes Bø. S Heddou stihli během měsíce navštívit Benátky, zábavní park Liseberg ve Švédsku nebo proslulý norský hudební festival Stavernfestivalen, jehož headlinerem byl letos David Guetta.

Až nyní se 25letý ženáč připojil k norskému týmu. A první trénink byl hodně těžký. „Budu upřímný, vůbec jsem netrénoval. Má forma je na bodu 2 z 10.“

Že by však tréninkové manko dělalo světové dvojce starosti? To ne. „Jsem biatlonistou 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Ale ženíte se jen jednou. S klidnou hlavou jsem vyrazil na dovolenou s mou manželkou,“ řekl norské televizi NRK Johannes.

Jeho slova o (ne)formě potvrzuje i trenér Egil Kristiansen. „Když budu upřímný, tak jeho forma je špatná. Může to být jen lepší,“ tvrdí běžecký kouč Norů s tím, že s něčím podobným počítal. Zároveň zdůrazňuje, že nejde o zásadní problém.

Shodou okolností je na tom podobně i Tarjei Bø. „Následuje můj plán netrénovat v červenci. Teď se připravuje první dva tři dny po tom, co byl nemocný. Sám říká, že je na tom stejně špatně jako já. Po tréninkovém kempu se v Oslu společně vrhneme na bojový plán, aby oba bratři Bøovi byli v zimě na vrcholu,“ plánuje mladší z bratrů a dodává: „Vždycky je dobré, když jste na to dva.“

Zdroj: NRK
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *