Home > Závody > Martin Fourcade získal na domácím šampionátu dvě zlata

Martin Fourcade získal na domácím šampionátu dvě zlata

Martin Fourcade

Martin Fourcade nanašel na víkendovém Mistrovství Francie přemožitele. Mezi ženami si v La Féclaz vedly nejlépe Anaïs Chevalierová a Marie Dorinová Habertová.

Suverénní Martin Fourcade

Jedna chyba v podání Martina Fourcada nemohla dát ostatním šanci na vítězství ve sprintu. Vládce mužského biatlonu měl náskok 39 sekund na druhého Jeana-Guillaumeho Béatrixe. Ten také jednou chyboval vleže. Tři nepřenosti kompenzoval rychlým během bronzový Simon Desthieux.

Fourcade si udržel dobrou mušku i pro stíhací závod. Tentokrát se dopustil dvou omylů na závěrečné položce. To už však bylo o vítězi jasno. Jean-Guillaume Béatrix znovu okopíroval Fourcadovu střeleckou bilanci, ale nyní ztrácel na druhé příčce takřka dvě minuty. Dokonce tři a půl minuty nabral třetí Quentin Fillon Maillet.

Výsledky sprintu mužů

Výsledky stíhacího závodu mužů

Anaïs Chevalierová zaskočila favoritku

Marie Dorinová Habertová byla mezi ženami podobně žhavou favoritkou jako Martin Fourcade mezi muži. Sprint jí však nesedl po běžecké stránce. Mimo zamířila jen jednou a přesto na třetím místě ztrácela na vítězku 20 sekund. Tou nejlepší závodnicí byla trochu překvapivě Anaïs Chevalierová s bilancí 1+0. Její jmenovkyně Anaïs Bescondová brala stříbro. Se dvěma nepřesnými zásahy zaostávala o 11 sekund.

Výkon Dorinové Habertové ve stíhacím závodě bychom mohli označit za dokonalý. Velká soupeřka Gabriely Koukalové trefila všech 20 terčů a porazila Anaïs Chevalierovou o více než tři minuty. Vítězka sprintu vyrobila hned 7 chyb a mohla být ráda za stříbro. O 10 vteřin za ní totiž dojela její mladší sestra Chloé.

Závody byly součástí Summer Tour, která vyvrcholí za měsíc v Arçonu.

Výsledky sprintu žen

Výsledky stíhacího závodu žen

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *