Home > Závody > ME Duszniki-Zdrój: Tomáš Krupčík končí i ve stíhacím závodě v TOP10

ME Duszniki-Zdrój: Tomáš Krupčík končí i ve stíhacím závodě v TOP10

Tomáš Krupčík

Tomáš Krupčík má za sebou další povedené vystoupení na Mistrovství Evropy v polském středisku Duszniki-Zdrój. Ve stíhacím závodě se především díky výbornému běhu umístil na 8. příčce. Druhé zlato na šampionátu získal Rus Alexandr Loginov.

Dvojnásobný triumf Rusů

Na první střelbu přijížděl Alexandr Loginov po boku Vladimira Ilieva, ale to bylo naposled, co byl v kontaktu s některým ze soupeřů. Rus, který se vrací po trestu za užití dopingu, minul svůj první a jediný terč až na poslední střelbě. To Iliev nasbíral 6 chyb a dokonce vypadl z první desítky.

Loginov porazil o skoro půl minuty svého krajana Jevgenije Garaničeva, který také chyboval jen jednou a posunul se ke stříbru až ze 17. pozice. Rusové se mohli radovat z kompletně obsazených stupňů vítězů, to by ovšem Alexej Volkov musel v posledním kole udržet náskok 12 sekund na Andrejse Rastorgujevse.

Úspěšný Krupčík, neúspěšný Soukup

Dnešní stíhací závod dal českým trenérům další nápovědu k zaplnění pátého místa v nominaci pro Mistrovství světa. Tomáš Krupčík si sice na úvodních třech položkách neodpustil vždy po jedné chybě, ale tu závěrečnou zvládl čistě a posunul se na velmi dobré 8. místo. Vděčit za to může mimo jiné 6. běžeckému času.

To Jaroslav Soukup se Tomáše Krupčíka dlouho neudržel. Nasbíral totiž celkem 9 trestných kol a skončil až 49., o čtyři příčky před Matějem Krupčíkem. Mnohem lépe si vedl mladý Ondřej Hošek, který si 31. příčkou vylepšil své maximum. O Kousek za ním přijel 33. Lukáš Kristejn a v podobných místech se mohl pohybovat i Tomáš Vojík. Tři chyby na poslední střelbě ho ale poslaly na 44. místo.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Medailové pořadí po 5 z 8 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 3 4 2 9
2. bul 1 1 1 3
3. ukr 1 0 1 2
4. lat 0 0 1 1

Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Pavel Hrdlička, pod licencí BY-SA)

2 thoughts on “ME Duszniki-Zdrój: Tomáš Krupčík končí i ve stíhacím závodě v TOP10

  1. Takže je jasno. Na MS by neměl jet Soukup, ale Tomáš Krupčík, A Václavík. Ale do štafety bych raději postavil T, Krupčíka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *