Home > Závody > ME Duszniki-Zdrój: Vítková s Krupčíkem sahali po výhře, skončili ale 8.

ME Duszniki-Zdrój: Vítková s Krupčíkem sahali po výhře, skončili ale 8.

Veronika Vítková

Dvojice Veronika Vítková a Tomáš Krupčík dnes byla blízko první české medaili na Mistrovství Evropy v polském středisku Duszniki-Zdrój. Nepovedená Krupčíkova střelba na závěrečném úseku však český pár poslala na 8. místo. Další zlato získalo Rusko.

Parádní výkon Vítkové

Veronika Vítková se hned od začátku snažila ujíždět všem soupeřkám a i díky čisté úvodní ležce si vypracovala náskok zhruba pěti sekund. Ten sice ztratila kvůli jednomu dobíjení vleže, ale i tak předávala prakticky současně s vedoucí Polkou Guzikovou.

Skvěle začal svůj první úsek Tomáš Krupčík. Pět z pěti ho posunulo do čela závodu. Vestoje naopak musel dvakrát dobíjet a propadl se na čtvrté místo, 10,5 sekundy za Rusa Garaničeva.

Před pátou střelbou byla česká dvojice zpět u čela závodu. Veronika Vítková jela opravdu fantasticky a také parádně střílela. Ani na druhou ležku nepotřebovala náhradní náboj a vytvořila vedoucí tandem s Ruskou Virolajnenovou. To už na předávce neplatilo. Vítková byla v ráži, vestoje opět střílela čistě a vypracovala Tomáši Krupčíkovi náskok 21 vteřin.

Konec českých nadějí

Skvěle rozjetý závod pro český tým skončil dvěma trestnými koly Tomáše Krupčíka po jeho druhé ležce. Vedení přebral Vetle Christiansen, kterého stíhal Jevgenij Garaničev.

Právě Garaničev zvládl nejlépe poslední položku a zařídil suverénní vítězství Ruska. V boji o druhé místo byli Nor Vetle Christiansen a Polák Grzegorz Guzik. Domácí reprezentant na svého soupeře sice běžecky nestačil, ale to fanouškům moc nevadilo. Dnešní bronz je pro pořadatelskou zemi první medailí. Tomáš Krupčík se nevyvaroval dobíjení ani na stojce a nakonec dorazil do cíle jako 8.

Výsledky závodu smíšených dvojic
Analýza závodu

Medailové pořadí po 7 z 8 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 5 4 3 12
2. bul 1 1 1 3
2. ukr 1 1 1 3
4. lat 0 0 1 1
4. nor 0 0 1 1
4. pol 0 0 1 1

Foto: Veronika Vítková (Autor: Martin Kaděrka)

One thought on “ME Duszniki-Zdrój: Vítková s Krupčíkem sahali po výhře, skončili ale 8.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *