Home > Novinky > Medailista ze Soči Béatrix ukončil kariéru. Sbohem dává i Graf

Medailista ze Soči Béatrix ukončil kariéru. Sbohem dává i Graf

Jean-Guillaume Béatrix

Dnešní stíhací závod IBU Cupu v Chanty-Mansijsku byl posledním v kariérách Jeana-Guillaumeho Béatrixe a Floriana Grafa. Na svém Twitteru to oznámila Mezinárodní biatlonová unie.

Jean-Guillaume Béatrix ve 29 letech prožil jednu z nejhorších sezón v kariéře. Po nevýrazných výkonech v prvním trimestru byl sesazen ze Světového poháru a ani v IBU Cupu to s výjimkou výhry v prvním závodě nebylo k jásání. Svůj poslední start proměnil v 17. místo.

Nebylo tak divu, že se Béatrix nevešel do olympijské nominace. Nemohl tím pádem obhajovat bronz ze stíhacího závodu v Soči. Francouz má ve své sbírce také čtyři stříbra a jeden bronz ze světových šampionátů, všechny medaile jsou ze štafet. Béatrix dokázal ve své kariéře vyhrát jeden závod Světového poháru, v sezóně 2015/2016 ovládl hromadný start v Pokljuce.

Stejně starý Florian Graf tak úspěšný nebyl. Své maximum ve Světovém poháru si zajel v sezóně 2012/2013, kdy byl čtvrtý ve sprintu v Östersundu. Někdejší úspěšný junior strávil většinu kariéry v IBU Cupu. Letos byl nejlépe dvakrát třetí, ve sprintu v Osrblie a právě dnes ve stíhačce v Chanty-Mansijsku. Němec se tak důstojně rozloučil se sportovní dráhou.

Florian GrafFoto: Florian Graf (Autor: Jiří Zaňát)

Foto: Jean-Guillaume Béatrix (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *