Home > Preview > MS Hochfilzen: Den čtvrtý

MS Hochfilzen: Den čtvrtý

MS 2017 logo

Mistrovství světa v Hochfilzenu jde do své poloviny. Do té druhé vstoupí česká reprezentace minimálně s jednou medailí, ale klidně by se mohla urodit ještě další. Gabriela Koukalová bude mít dnes ve stíhacím závodě jako vítězka sprintu luxusní pozici, stejně tak Ondřej Moravec s číslem pět.

Dnešní menu

10:30 | stíhací závod žen
ČT sport 10:30 Eurosport 1 10:00
cze 1. Koukalová, 17. Puskarčíková, 32. Charvátová
Startovní listina
15:00 | stíhací závod mužů
ČT sport 14:35 Eurosport 1 14:30
cze 5. Moravec, 34. Václavík, 42. Šlesingr,
Startovní listina

Otázky dne

  • Získá Gabriela Koukalová jako první v historii českého biatlonu třetí zlato z MS a z toho druhé individuální?
  • Dokáže Laura Dahlmeierová obhájit zlato z loňského roku a získat tak třetí německé zlato na šampionátu?
  • Vyvaruje se Martin Fourcade chyb a získá čtvrté zlato ze stíhacího závodu na MS?
  • Zaútočí Ondřej Moravec na pátou medaili z MS ve své kariéře?

Preview sprintu žen

Vyhrála svůj úsek ve smíšené štafetě a stala se mistryní světa ve sprintu. Gabriela Koukalová je zatím v Hochfilzenu neporažena a má nakročeno k tomu, aby napodobila zlatý double Marie Dorinové Habertové z před dvou let. Hned od začátku si bude moct pomoct s Laurou Dahlmeierovou, na další soupeřky už má náskok 25 vteřin. Stíhací závody jí navíc v letošní sezóně vycházejí.

Zmiňovaná Laura Dahlmeierová bude logicky tou největší soupeřkou Koukalové. Ve sprintu s ní prohrála v běžeckém souboji o čtyři sekundy, což nebylo v poslední době moc obvyklé. Bude obhajovat vítězství z loňska, předtím byla stříbrná.

Třetí ze sprintu Anaïs Chevalierová se pokusí o to, co se jí povedlo v Novém Městě. Tam po šokujícím druhém místě ve sprintu v následné stíhačce ještě o příčku vyskočila a připsala si dosud jediné vítězství.

Zajímavé bude sledovat, jak se s tlakem vypořádají ve sprintu skvělé Italky Lisa Vittozziová a Federica Sanfilippová. U šesté Vanessy Hinzové by to zas takový problém být nemusel.

Ztrátu 43 vteřin bude likvidovat Marie Dorinová Habertová. Ještě o 13,5 sekundy zpět bude Kaisa Mäkäräinenová, která ponese do závodu červený trikot. Letos už jednu stíhačku vyhrála, stejně jako Francouzka.

Druhou Češkou, která se vydá do závodu, bude Eva Puskarčíková. Její 17. místo ze sprintu je přepsáním vlastního maxima z velké akce, ale stále to má daleko k tomu, na co skutečně má. Stíhačku pojede i Lucie Charvátová. S číslem 32 se může posunout ještě vzhůru.

Preview sprintu mužů

Manko 23 sekund na první místo bude muset stáhnout třetí ze sprintu Martin Fourcade, aby se radoval z obhajoby mistrovského titulu. Předtím stíhačku na MS vyhrál i v letech 2011 a 2012. Co víc, Fourcadovi se pravidelně daří i speciálně v Hochfilzenu.

Kdo to bude mít těžké, je šampion ze sprintu Benedikt Doll. Čtyřpoložkový závod by mu jako horšímu střelci nemusel sednout tak jako dvoupoložkový. Navíc vystartuje společně s hladovým Johannesem Bøm.

Zmíněná trojice by měla mít minimálně zkraje závodu trochu navrch. Na jejich chyby ale budou čekat další, kteří do závodu vstoupí s 30 a více vteřinovou ztrátou. Zde by se mohli pohybovat Ondřej Moravec a Julian Eberhard. U Rakušana se však kvůli čtyř položkám nějaký zázrak nečeká.

Ondřej Moravec musí hodit za hlavu, že si poslední ránou ve sprintu odstřelil bronz. Stíhací závody má radši než sprinty a je to vidět také na jeho výkonech na velkých akcích.

V případě další bezchybné střelby by mohli po premiérovém pódiu pokukovat Bulhar Krasimir Anev a Američan Lowell Bailey. Dobře musí střílet i ti, co sprint tolik nezvládli. Třeba 9. Schempp (40 sekund ztráty na prvního), 12. Peiffer (48) či 21. Anton Šipulin (1:14)

Z Čechů budou na startu ještě Adam Václavík a Michal Šlesingr. Mladý český biatlonista má po 32. příčce ve sprintu prakticky splněno a už si může jen rozšířit bodový zisk.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *