Home > Preview > MS Hochfilzen: Den osmý

MS Hochfilzen: Den osmý

MS 2017 logo

Předposlední den Mistrovství světa v Hochfilzenu nabídne očekávanou lahůdku v podobě mužské štafety. Na rozdíl od žen tu není jednoznačný favorit na vítězství. Nejvíce se věří triu Norsko, Německo a Francie. Velké šance mají také čeští biatlonisté.

Dnešní menu

14:45 | štafeta mužů
ČT sport 14:30 Eurosport 1 14:15
cze 7. T. Krupčík, Moravec, Šlesingr, Krčmář
Startovní listina

Otázky dne

  • Ovládne Norsko 6. štafetu z posledních 7 na MS?
  • Budou mít Němci popáté v řadě medaili ze štafety na MS?
  • Dočkají se Češi premiérového cenného kovu ze štafety na MS?

Preview

Jako o mírných favoritech můžeme hovořit o Norech. Až na Emila Hegleho Svendsena předvádí v Hochfilzenu velmi dobré výkony, byť zlatý efekt se zatím nedostavil.  Pozitivem je určitě rostoucí forma Tarjeiho Bøho. Jeho bratr Johannes by se zase měl postarat o drtivý finiš.

To Německo nemá svého finišmana zrovna v ideálním rozpoložení. Na Simona Schemppa jako by znovu dolehl syndrom neúspěchů na velkých akcích, zatím byl nejlépe 9. To Benedikt Doll půjde do štafety jako mistr světa ze sprintu a když se přidá stabilní duo Lesser/Peiffer, tak nám vychází velmi silný tým. Svědčí o tom i jedno vítězství a dvě třetí místa z letošní sezóny.

Skupinku největších favoritů uzavírá Francie. Martina Fourcada zatím trochu trápí střelba, ale ve štafetě to nebude tak horké. Jeho krajané v Hochfilzenu předvádí celkem vyrovnané, byť ne úplně špičkové výkony.

V hodnocení štafet v této sezóně vede Německo, ale stejný bodový součet má i Rusko zásluhou dvou druhých a jednoho třetího místa. Do Hochfilzenu však Šipulin a spol. rozhodně nepřijeli v nejlepší formě, což je v pomyslném žebříčku favoritů řadí až pod stupně vítězů.

Úspěšný vytrvalostní závod možná trochu zvýšil ambice českého kvarteta. Na první úsek se trenéři rozhodli nasadit Tomáše Krupčíka, od kterého si slibují stabilnější střelbu než od Adama Václavíka. Případnou ztrátu má na druhém stáhnout český hrdina Ondřej Moravec. Skvělý běh bude chtít na třetím úseku podpořit dobrou střelbou Michal Šlesingr a Michal Krčmář si opět bude užívat své oblíbené pozice finišmana. Pokud by se našim všechno sešlo, tak by mohli mířit hodně vysoko. Třeba na premiérovou medaili z MS v této disciplíně.

Vysoké ambice mají rovněž Rakušané, pro které bude dnešní den zřejmě největší šancí na zisk  alespoň jednoho cenného kovu. Pozor také na Ukrajince, kteří byli v této sezóně ve všech třech štafetách čtvrtí. Můžeme se dočkat i překvapení, které například před rokem v Oslu způsobili bronzoví Kanaďané. U těch to na obhajobu nevypadá, ale mohli by je zastoupit třeba Američané v čele s Lowellem Bailey. Možná trochu škoda, že byl mistr světa nasazen na první úsek.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *