Home > Preview > MS Hochfilzen: Den sedmý

MS Hochfilzen: Den sedmý

MS 2017 logo

Štafeta žen, to je středobod sedmého dne Mistrovství světa v Hochfilzenu. Největšími favoritkami budou Němky v čele s Laurou Dahlmeierovou, která zatím v každém závodě získala medaili. Na medaili by mohly myslet i české biatlonistky s Jessicou Jislovou na prvním úseku.

Dnešní menu

14:45 | štafeta žen
ČT sport 14:40 Eurosport 1 14:00
cze 6. Jislová, Puskarčíková, Vítková, Koukalová
Startovní listina

Otázky dne

  • Vyhrají Němky šestou z posledních devíti štafet na mistrovství světa?
  • Navážou Italky na dva bronzy z let 2013 a 2015?
  • Získají české biatlonistky poprvé od roku 1993 medaili ve štafetě?

Preview

V letošní sezóně se jely tři štafety a všechny ovládly německé biatlonistky. A proč by to v Hochfilzenu mělo být jinak? Stabilní trio Hinzová, Hammerschmidtová a Hildebrandová doplní aktuálně nejlepší biatlonistka světa Laura Dahlmeierová, která má na tomto šampionátu zatím tři zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Kvalitní výsledky v Hochfilzenu dávají velké šance Italkám. Runggaldierová získala bronz ve vytrvalostním závodě, Vittozziová se Sanfilippovou uspěly ve sprintu a Wiererová je jistotou na posledním úseku.

Podobně vyrovnaným kádrem disponují ještě Francouzky, které byly letos ve štafetách vždy druhé za Němkami. Všechny čtyři členky týmu už byly v Hochfilzenu alespoň jednou v elitní desítce, Anaïs Chevalierová má dokonce bronz ze sprintu.

K této silné trojici by se snad mohlo připojit i české kvarteto. I když je tu několik podmínek. Jessica Jislová bude vzhledem k svému horšímu běhu potřebovat na prvním úseku dobrou střelbu, která se jí v IBU Cupu a na Mistrovství Evropy ne úplně dařila. Ve zlepšení na střelnici budou doufat i Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. O výkonnosti držitelky tří medailí z Hochfilzenu Gabriely Koukalové nemůže být diskuze.

Tradiční vyrovnanost může do boje o medaile poslat i Ukrajinky. Slušné šance mají také Bělorusky v čele s Darjou Domračevovou. Naopak Rusky nevypadají v ideální formě, což platí i pro střelecky se trápící Norky. Překvapit by mohlo třeba Slovensko.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

2 thoughts on “MS Hochfilzen: Den sedmý

  1. Těžko říci, jestli by neměla jet Davidová; zdá se přece jen rychlejší než J. Jislová. Hlavně se musíme modlit, aby děvčata neměla žádné trestné kolo. Pak by se o medaili mohly poprat.A třeba i o zlatou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *