Home > Preview > MS Hochfilzen: Den třetí

MS Hochfilzen: Den třetí

MS 2017 logo

První zlato získalo Německo, druhé Česká republika a to třetí poputuje do Francie? Třetí den Mistrovství světa v Hochfilzenu nabídne sprint mužů a největší favorit je jasný. Boje o medaile by však stejně jako u žen mohl lehce ovlivnit výběr startovních čísel. Češi se při něm opět drželi těch šťastných vysokých.

Dnešní menu

14:45 | sprint mužů
ČT sport 14:35 Eurosport 1 14:30
cze 42. Václavík, 67. Krčmář, 81. Moravec, 86. Šlesingr
Startovní listina

Otázky dne

  • Může někdo konkurovat Martinu Fourcadovi?
  • Vyrovná se domácí naděje Julian Eberhard s tlakem a zabojuje o medaili?
  • Naváže Ondřej Moravec na skvělý výkon ve smíšené štafetě?

Preview

Před včerejším sprintem žen čeští trenéři a servismani správně předpovídali, že se bude trať zrychlovat. Jejich volbu vysokých startovních čísel si pochvalovala i mistryně světa Gabriela Koukalová. A i dnes budou čeští muži startovat hodně pozdě. Stejně tak Norové.

Jednomu muži je to ale asi celkem jedno. Martin Fourcade vyjede na trať mezi prvními, s číslem čtyři. Jeho úkol zní jasně: Obhájit titul z loňska, získat jubilejní 10. individuální zlato z mistrovství světa, druhou medaili na šampionátu a 11. triumf v letošní sezóně. A možná také zdolat Antona Šipulina.

Jejich konflikt během smíšené štafety určitě zvýší celkové napětí, byť obě strany se snaží situaci uklidnit. Na dnešek je dokonce naplánováno setkání, kde by si oba biatlonisté měli podat ruce. A příležitost k tomu můžou mít i na stupních vítězů. Rus podle všeho vyladil formu výborně. Po skvělém představení v Antholzi mu vyšel i vstup do Mistrovství světa, když dotáhl smíšenou štafetu až k bronzu.

S jedním biatlonistou se ale Fourcade dnes na stupních vítězů jistě nepotká. Člen bronzového mixu Alexandr Loginov nebyl ruskými trenéry nominován do sprintu.

Ale zpět k závodníkům, kteří se představí. Pokud Johannes Bø věří ve vyšší moc, tak ho musel potěšit los startovních čísel. Dostal 96ku, se kterou si včera dojela pro zlato Gabriela Koukalová.  A není vyloučené, že by se z podobného úspěchu mohl radovat i Nor. Před dvěma lety se stal právě ve sprintu mistrem světa.

Bø si bude chtít zlepšit náladu po tom, co Norové skončili až na 8. místě ve smíšené štafetě a on sám musel na trestné kolo. To Emil Hegle Svendsen si v mixu vedl o dost líp. Navíc ho v posledních závodech provázela vynikající forma a Hochfilzen má rád. Vyhrál tu už čtyřikrát.

Ale co jsou čtyři výhry proti tomu, co v rakouském středisku dokázal Ole Einar Bjørndalen. Celkově už zde ovládl 13 závodů. I jemu se v poslední době celkem dařilo a v případě kvalitní střelby by mohl zaútočit minimálně na stupně vítězů. Individuální zlato z mistrovství světa získal naposled před 8 lety.

Na první medaili by chtěli zaútočit rakouští biatlonisté. Smíšená štafeta zastihla v dobré formě jak Simona Edera, tak Dominika Landertingera. Zvlášť na Landertingera pozor. Nahoře by mohl a vlastně i tak trochu měl být Julian Eberhard. Běžecký mág letos ve sprintech vybojoval vítězství a druhé místo. Jeho časté střelecké problémy se ale můžou s bouřlivou atmosférou ještě znásobit.

Velký útok na čelní pozice čekejme od německého tria. Arnd Peiffer ukázal ve smíšené štafetě naprosto dokonalý výkon, za který by si zasloužil skvělý výsledek i mezi jednotlivci. Třeba dá vzpomenout na svůj 6 let starý titul. A mohl by spolu s Erikem Lesserem poradit i svému parťákovi Simonu Schemppovi. I ten vypadá v dobré formě, ale stále čeká na první individuální medaili z MS.

Napodobit Gabrielu Koukalovou, to bude těžká úloha pro české biatlonisty. Ale proč se o to alespoň nepokusit? Ondřej Moravec soudě podle precizního výkonu ve smíšené štafetě potvrdil, že se umí na velké akce řádně přichystat.

Michalem Šlesingr by si při svém prvním startu na šampionátu mohl vzpomenout na 10 let staré stříbro ze sprintu na Mistrovství světa v Antholzi. Papírově by ale měl být nejvýše Michal Krčmář, 11. muž Světového poháru. V neposlední řadě se těšme na premiéru Adama Václavíka na velké akci.

Foto: Logo MS 2017 (© hochfilzen2017.at)

One thought on “MS Hochfilzen: Den třetí

  1. Liebe Herr Karl Halberstadt, nezatahujte nám sem slovakismy! Správně česky je”podají si ruce”!! – a nikoliv “ruky”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *