Home > Závody > MSJ Osrblie: Mistrem světa ve sprintu je Nor Sørum. Štvrtecký v první desítce

MSJ Osrblie: Mistrem světa ve sprintu je Nor Sørum. Štvrtecký v první desítce

Jakub Štvrtecký

Předposlední den Mistrovství světa juniorů ve slovenském Osrblí patří sprintům. Dopolední závod juniorů byl ve znamení mnoha střeleckých chyb. Ze 102 biatlonistů odstřílelo čistě jen 9. Mezi nimi i vítěz závodu, Vebjørn Sørum z Norska. Střelecké omyly se nevyhnuly ani českým reprezentantům. Nejlépe skončil Jakub Štvrtecký, se třemi chybami dojel 10.

Jako první z českých biatlonistů startoval Vítězslav Hornig. Hned na první položce ale nechal dva nesestřelené terče. Na stojce už byl bezchybný, v cíli to stačilo na 38. místo a do stíhacího závodu Hornig vyjede se ztrátou 2 minuty 15 vteřin. Jakub Štvrtecký se startovním číslem 56 chyboval celkem třikrát. Měl ale druhý nejrychlejší běžecký čas a vybojoval umístění v první desítce. Velké šance měl po první bezchybné střelbě Mikuláš Karlík. Pak dvěma chybami pokazil stojku, stejně jako Štvrtecký ale skvěle běžel (9.) a dojel 14. Poslední český závodník, Jiří Ondřejka, startoval až 99. Na střelnici celkem zaznamenal čtyři chyby, v cíli byl 84. a ve stíhacím závodu ho neuvidíme.

Mikuláš KarlíkFoto: Mikuláš Karlík (Autor: Jiří Zaňát)

Vítězem závodu se stal Nor Vebjørn Sørum. Díky bezchybné střelbě a třetímu nejrychlejšímu běhu dojel do cíle s náskokem bezmála 15 vteřin na druhého Sajda Karimulla Chaliliho z Ruska. Ten na střelnici také nechyboval. Z bronzové medaile se i s jedním střeleckým omylem raduje další Nor, Sivert Bakken. Vítěz pondělního individuálního závodu, Francouz Martin Bourgeois République, který zároveň vede i celkové hodnocení Junior Cupu, bral se dvěma chybami 15. místo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
10. Jakub Štvrtecký 1+2 1:12.0 70. +1.9 2.
14. Mikuláš Karlík 0+2 1:07.0 52. +36.3 9.
38. Vítězslav Hornig 2+0 58.0 24. +1:43.9 45
99. Jiří Ondřejka 3+1 1:22.0 88. +2:44.8 73.

Po závodě juniorů se dnes chystají ještě sprinty juniorek. Závod začíná už za chvíli, přesně ve 14:00. Stejně jako v dopoledním závodě je i ženské zastoupení čtyřnásobné: 24. Eliška Teplá, 29. Petra Suchá, 72. Klára Polednová, 84. Iva Křižovičová