Home > Závody > MSJ Osrblie: Sprinty vyhráli Claude a Lardschneiderová. Štvrtecký 9.

MSJ Osrblie: Sprinty vyhráli Claude a Lardschneiderová. Štvrtecký 9.

Emilien Claude

Třetí den Mistrovství světa juniorů v Osrblie měl na programu dorostenecké sprinty, jimž vládli Francouz Emilien Claude a Italka Irene Lardschneiderová. Nejlepším Čechem byl 9. Jakub Štvrtecký.

Triumf nejmladšího z tria Claudeů

Dorostenci se ve sprintu museli poprat se silným větrem. Proto žádný ze 100členného startovního pole neodstřílel čistě a proto mohl vyhrát Emilien Claude i se dvěma trestnými okruhy. Francouz byl totiž nejrychlejší na trati a porazil tak o 25 sekund jednou chybujícího Ukrajince Sergeje Telena. Bronz bral Nor Sivert Bakken.

Výborný běh zdobil Jakuba Štvrteckého, který i přes čtyři nepřesnosti obsadil velmi dobrou 9. příčku. Stejný počet chyb udělal i Tomáš Mikyska, který dojel na 36. pozici, těsně za Dagem Bjørndalenem, Oleho synovcem. Na 46. místě skočil David Volek a na 58. Dominik Štulík.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Italský závod

Sprint dorostenek se proměnil doslova v exhibici Irene Lardschneiderové. Po nule na ležce udělala vestoje jednu chybu, ale i tak měla více než minutový náskok na druhou Annu Gandlerovou. Ta také jednou chybovala. Stejné pořadí zůstalo až do cíle, a tak zlato putovalo do Itálie a stříbro do Rakouska. Italský biatlon se navíc zásluhou Samuely Comolaové radoval i z bronzu.

Příliš se nedařilo českým reprezentantkám. Iva Křižovičová musela na dvě trestná kola a obsadila 22. příčku. Tereza Vinklárková obkroužila ještě o 150 metrů více a skončila 32. Veronika Macková byla se čtyřmi chybami 70.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Zítra se poprvé dostanou do akce i televizní kamery. V 11:00 se vydají na trať junioři, ve 14:00 pak juniorky. Oba závody bude možné sledovat živě na webech ČT sport a Eurovision Sports. Záznamy poběží na ČT sport od 12:30 a 18:30.

Medailové pořadí po 6 z 16 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. can 2 0 0 2
1. fra 2 0 0 2
3. nor 1 0 1 2
3. ita 1 0 1 2
5. rus 0 2 1 3
6. aut 0 2 0 2
7. ger 0 1 2 3
8. ukr 0 1 0 1
9. swe 0 0 1 1

Foto: Emilien Claude (© Vegar S Hansen / Lillehammer 2016, pod licencí BY NC)

3 thoughts on “MSJ Osrblie: Sprinty vyhráli Claude a Lardschneiderová. Štvrtecký 9.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *