Home > Závody > MSJ Osrblie: Úvodní zlato zamířilo do Kanady. Vinklárková byla osmá

MSJ Osrblie: Úvodní zlato zamířilo do Kanady. Vinklárková byla osmá

Logo MSJ Osrblie 2017

Z první zlaté medaile se na Mistrovství světa juniorů v Osrblie překvapivě radovala Kanada. Deštivý vytrvalostní závod dorostenců totiž ovládl Léo Grandbois. Mezi dorostenkami triumfovala Francouzka Lou Jeanmonnotová Laurentová. Nejlepší český výsledek zaznamenala 8. Tereza Vinklárková.

Překvapivé zlato pro Kanaďana

Na Slovensko neodcestovali úspěšní reprezentanti z Evropského olympijského festivalu v čele se zlatým Vítězslavem Hornigem. Čeští trenéři tak museli spoléhat na jiná jména.  Vstup do šampionátu vyšel nejlépe Dominiku Štulíkovi, který chyboval jen dvakrát a skončil 14. Jakub Štvrtecký podle očekávání velmi rychle běžel, ale přičítal 6 trestných minut, které ho odsunuly na 20. místo. Na 32. příčce dojel Tomáš Mikyska a na 63. David Volek.

Zvítězil jediný čistý závodník celého dne Kanaďan Léo Grandbois. Více než minutu na něj ztratili druhý Rus Sajd Karimulla Chalili a třetí Danilo Riethmüller z Německa. Oba chybovali třikrát. Na stupně vítězů útočil Alex Cisar, který má vedle slovinského občanství i to české. Tři chyby na závěrečné položce ho však poslaly na 8. pozici.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Vinklárková v desítce

Dvě nuly vestoje a celkem tři chyby na stojkách. To byla bilance Terezy Vinklárkové, která dosáhla na nejlepší český výsledek úvodního dne. Stříbrná medailista za štafety z loňského roku si doběhla pro velmi pěknou 8. příčku. Její dvě krajanky už na ni bohužel nenavázaly. Veronika Macková obsadila 42. místo, Iva Křižovičová 71.

Zlatou medaili vybojovala Lou Jeanmonnotová Laurentová. Francouzka střílela za jedna, stejně jako o 52 sekund druhá Ruska Kristina Jegorovová. Bronz brala Švédka Elvira Karin Öbergová. Jde o sestru Hannah Öbergové, která už se prosadila ve Světovém poháru.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Medailové pořadí po 2 z 16 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. can 1 0 0 1
1. fra 1 0 0 1
3. rus 0 2 0 2
4. ger 0 0 1 1
4. swe 0 0 1 1

Nemocní junioři

Zítra jsou v Osrblie na programu vytrvalostní závody juniorů a juniorek. Zatím je však otázkou, kdo bude hájit české barvy. Týmy Jindřicha Šikoly a Vlastimila Vávry postihly ve velkém zdravotní problémy. Neubránili se jim ani hlavní hvězdy Markéta Davidová a Milan Žemlička.

„Holky stály čtyři, pět dnů. Ještě se podle tréninků rozhodneme, zdali všechny nastoupí do vytrvalostních závodů. Zdraví sportovců je stále na prvním místě,“ řekl pro biatlon.cz Šikola s tím, že podobnou situaci během 25 let u biatlonu ještě nezažil. Ve startovních listinách pro zítřek však všechny české opory figurují.

Foto: Logo MSJ Osrblie 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *