Home > Závody > MSJ Osrblie: Žemlička s Maříkovou byli ve sprintech šestí

MSJ Osrblie: Žemlička s Maříkovou byli ve sprintech šestí

Logo MSJ Osrblie 2017

Zatím nejlepší české výsledky přinesl čtvrtý den Mistrovství světa juniorů v Osrblie. Junioři Milan Žemlička a Simona Maříková stříleli ve sprintech čistě a doběhli si shodně pro 6. místo. Vyhráli Rus Igor Malinovskij a Italka Michela Carraraová.

Šestý Žemlička…

Milan Žemlička ve sprintu juniorů potvrdil, že zažívá opravdu skvělou sezónu. Obě položky zvládl čistě a pral se o medaile. V závěru už na tom ale nebyl se silami tak dobře, a tak skončil 6. O jednu pozici unikla elitní desítka Ondřeji Šantorovi, kterého mohla mrzet jedna chyba ze střelby vleže. Jakub Procházka dojel 43. a Lukáš Joukal 66.

Závod ovládlo favorizované duo Rusů Igor Malinovskij a Kirill Strelcov. Oba stříleli čistě, ale Malinovskij byl o 12 sekund lepší. Nejrychlejší běh pomohl k bronzu dvakrát nepřesnému Kazachovi Romanu Jerjominovi.

Výsledky závodu
Analýza závodu

…a také Maříková

Markéta Davidová v polovině sprintu naplňovala pozici velké favoritky, když po čisté ležce vedla. Na stojce ale trefila jen dva terče. Její propad trochu zmírnil třetí nejrychlejší běh, díky němuž skončila 14. Pozici české jedničky tak převzala Simona Maříková, která dala dvě nuly a dojela na skvělém 6. místě. Dařilo se i Natálii Jurčové, která s jednou chybou obsadila 16. příčku.

Suverénní vítězkou se stala Italka Michela Carraraová, která střílela čistě. Na trati byla sice o něco rychlejší Ingrid Tandrevoldová, ale s jednou nepřesností se zařadila na druhé místo o 15 sekund za vítězku. Bronz pro Francii vybojovala Myrtille Bègueová.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Zítra se jedou stíhací závody ve všech čtyřech kategoriích. Závody juniorů (12:00) a juniorek (14:15) budou opět k vidění živě na webu ČT sport.

Medailové pořadí po 8 z 16 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. ita 2 0 1 3
1. fra 2 0 1 3
3. can 2 0 0 2
4. rus 1 3 1 5
5. nor 1 1 1 3
6. aut 0 2 0 2
7. ger 0 1 2 3
8. ukr 0 1 0 1
9. swe 0 0 1 1
9. kaz 0 0 1 1

Foto: Logo MSJ Osrblie 2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *