Home > Závody > Na Blinkfestivalenu v pátek vládly sestry Öbergovy

Na Blinkfestivalenu v pátek vládly sestry Öbergovy

Hanna Öbergová

Nejprve zvítězila Elvira Öbergová a pak i Hanna Öbergová. Sobotní exhibiční závody v rámci Blinkfestivalenu patřily talentovaným švédským sestrám. Mezi muži kralovali domácí Erlend Bjøntegaard a Henrik L’Abée-Lund.

Na střelnici překvapila mladší ze sester Öbergových

Program v norském městě Sandnes otevřely střelecké duely. Biatlonisté a biatlonistky měli doběhnout pár metrů na střelecký stav, zaujmout polohu vestoje, co nejrychleji i za použití náhradních nábojů sestřelit všechny terče a pak dosprintovat na místo startu.

Mezi ženami vyhrála Marte Olsbuová svou čtvrtfinálovou a semifinálovou skupinu, ale ve finále byla až osmá. Naopak překvapila teprve 19letá Elvira Öbergová, která zvítězila v čase 22,8 s. Druhá skončila nepříliš známá Norka Kristin Fløttumová a třetí byla Linn Perssonová.

V závodě mužů zvítězil Erlend Bjøntegaard před Švédy Tobiasem Arwidsonem a Sebastianem Samuelssonem. Na výhry ve čtvrtfinále a v semifinále nenavázal Johannes Thingnes Bø, jenž se musel spokojit se čtvrtým místem.

Následně ještě v superfinále Öbergová jasně přestřílela Bjøntegaarda.

Výsledky střeleckých duelů žen
Výsledky střeleckých duelů mužů

Hromadné starty vyšly Hanně Öbergové a Norům

I ve večerním hromadném startu bylo na čelo příjmení Öbergová. Tentokrát zvítězila olympijská vítězka Hanna Öbergová, která zdolala vítězku kvalifikace Anastasii Kuzminovou o 2,1 sekundy.

Úspěšný švédský den podtrhla třetí Mona Brorssonová, která za sebou nechala čtvrtou Marte Olsbuovou, pátou Anaïs Bescondovou, sedmou Justine Braisazovou či jedenáctou Kaisu Mäkäräinenovou.

Hromadný start mužů skončil naprostým triumfem Norů. Johannes Thingnes Bø do závodu šel jako nejlepší z kvalifikace, ale nakonec se musel spokojit s druhým místem. O tři sekundy lepší byl Henrik L’Abée-Lund, který ukazuje skvělou běžeckou formu.

Stupně vítězů doplnil Vetle Christiansen a čtvrtý dojel Erlend Bjøntegaard. Už značný odstup měl pátý Lotyš Andrejs Rastorgujevs.

Výsledky kvalifikace žen
Výsledky kvalifikace mužů
Výsledky hromadného startu žen
Výsledky hromadného startu mužů

Foto: Hanna Öbergová (Autor: Andreaze/Wikipedia, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *