Home > Závody > Na úvod IBU Junior Cupu v NMNM excelovali Cisar, Štvrtecký a Karlík

Na úvod IBU Junior Cupu v NMNM excelovali Cisar, Štvrtecký a Karlík

Jakub Štvrtecký a Milan Žemlička

Úvodní den IBU Junior Cupu v Novém Městě na Moravě se českým barvám povedl. Hlavně v kategorii juniorů diváci sledovali hned několik povedených výkonů.

Nejlepší z Češek Vinklárková, vedlo se Francouzkám

Jako první se na trať sprintu vydaly juniorky.  Podle očekávání si z našich vedla nejlépe 18. Tereza Vinklárková. Mrzet ji mohly jen dvě trestná kola. Jednou kroužila 27. Eliška Teplá, třikrát pak 31. Petra Suchá a 33. Eliška Svobodová. Jeden bod brala 40. Iva Křižovičová. Těsně se nedostalo na 42. Karolínu Dusilovou a 46. Terezu Voborníkovou.

Zásluhou čisté střelby vyhrála dorostenecká mistryně světa Lou Jeanmonnotová Laurentová z Francie před rovněž bezchybnou Němkou Hannou Kebingerovou. I přes čtyři trestná kola byla třetí další z Francouzek Myrtille Bègueová.

Výsledky sprintu juniorů

Cisar na stupních vítězů, dva Češi v TOP10

Domácí prostředí svědčilo českým juniorům. Jakub Štvrtecký byl třetím nejrychlejším běžcem závodu a stejná pozice mu patřila i po úvodní střelbě. Na té druhé udělal tři chyby, ale skvělým finišem se propracoval na šestou příčku.

Tři trestná kola měl v nohách rovněž Mikuláš Karlík, ale i on je kompenzoval výborným během. Díky šestému času se vyhoupl na devátou pozici. Se dvěma chybami skončil na dobré 20. pozici Vítězslav Hornig.

Bodovali také další tři Češi. Jonáš Mareček se na střelnici nemýlil a dojel 25. Dvakrát nepřesný Tomáš Mikyska byl hned za ním. Jakubu Kociánovi patřila 35. příčka. Dominik Štulík byl 52.

I sprint juniorů patřil francouzským barvám. Emilien Claude s čistou střelbou o 5,7 sekundy zdolal jednou chybujícího Martina Perrillata Bottoneta. Stupně vítězů doplnil Alex Cisar. U jeho jména sice najdete slovinskou vlajku, ale po otci má také české občanství.

Výsledky sprintu juniorů

Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Na úvod IBU Junior Cupu v NMNM excelovali Cisar, Štvrtecký a Karlík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *