Home > Novinky > Novinky z přípravy: Mäkäräinenová si zazávodila, rušno v Kanadě

Novinky z přípravy: Mäkäräinenová si zazávodila, rušno v Kanadě

Kaisa Mäkäräinenová

Kaisa Mäkäräinenová

Foto: Kaisa Mäkäräinenová (© Instagram K. Mäkäräinenové)

S koncem června se můžeme podívat na to, jak probíhá biatlonová příprava u různých týmů. Všichni samozřejmě hledají způsob, jak si náročný trénink co nejvíce zpestřit. A to se dobře povedlo Kaise Mäkäräinenové.

Finka již oznámila, že se opět v tréninku hodlá více zaměřit na střelbu. Včera pro ní byl ale hlavní běh, zúčastnila se totiž závodu na 10 km ve Vuokatti. Skončila druhá, porazila ji jen běžecká specialistka Laura Mononenová. Naopak za sebou Kaisa nechala svou jmenovkyni Saarinenovou či Niskanenovou, čili velmi schopné běžkyně.

Sníh si alespoň symbolicky okusili němečtí reprezentanti. Ti pro přípravu zvolili italský Martell, který nabízí ideální podmínky pro kolečkové lyže a horská kola.

Němky se naopak připravovaly doma v Ruhpoldingu. Jejich kemp byl dle slov Laury Dahlmeierové velmi intenzivní. Na náročnost tréninku si nemůžou stěžovat ani Bělorusky, které v Obertilliachu nastoupaly pořádné metry.

#training#alps #Austria#austrianalps #travel#crossrun

Fotka zveřejněná uživatelem Pisareva Nadezhda🇧🇾BLR (@pisarevanadezhda),

Domácí prostředí k přípravě využívají Francouzi. Není se co divit zmodernizovaný areál v Prémanonu nabízí veškerý komfort, který by tým kolem nejlepšího biatlonisty světa měl mít.

New training complex for the French team at Premanon where team is now training; story on our website, www.biathlonworld.com.

Fotka zveřejněná uživatelem Jerry Kokesh (@biathlonworld14),

Opravdu rušno je přes léto v kanadském Canmore. Tamní skvělé podmínky k přípravě se rozhodla využít trojice Švýcarů Benjamin Weger, Serafin Wiestner a Till Wiestner. Kromě toho tam samozřejmě trénují domácí, i když kanadské ženy si rutinní přípravu okořenily kempem v nádherné Kelowně. Spolu s nim tam trénuje i Francouzka Anaïs Bescondová. Její cesta do Kanady vedla přes kamarádku Rosannu Crawfordovou.

It just so happened that Matthias was out biking and snapped this photo of us floating by! Photo cred: Matthias Ahrens

Fotka zveřejněná uživatelem Rosanna Crawford (@rosannacrawford),

Na závěr dodejme, že se po českém mistrovství chystá další národní šampionát. Od soboty do pondělí se v Czarnem Bóru budou rozdávat polské tituly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *