Home > Novinky > Oblíbený belgický reprezentant Michael Rösch se loučí s biatlonem

Oblíbený belgický reprezentant Michael Rösch se loučí s biatlonem

Michael Rösch

Se slzami v očích dnes na tiskové konferenci oznámil konec kariéry Němec hájící belgické barvy Michael Rösch. Naposledy si zazávodí příští víkend v Ruhpoldingu. Důvod pro jeho rozhodnutí je však příjemný.

Ve svých 35 letech oznámil dnes Michael Rösch konec své biatlonové kariéry. K tomuto závěru ho přiměly především rodinné důvody. „Brzy se stanu poprvé otcem, proto jsem se rozhodl opustit mou velkou lásku – biatlon.V Ruhpoldingu to bude moje konečná,“ prohlásil dnes Rösch.

Ve své dlouholeté sportovní kariéře zažil Rösch, jak sám popsal, několik vrcholů, ale i těžkých obdobích. To vše je teď u konce. Němec v belgických barvách však rozhodně nechce svět biatlonu na dobro opustit. Už nyní zvažuje, kam povedou jeho další kroky. „Určitě bych se chtěl i nadále pohybovat ve světě biatlonu. Mým snem by bylo pracovat jako trenér,“ přiznal ostřílený biatlonista.

Rösch své největší úspěchy zaznamenal ještě jako reprezentant Německa. V roce 2006 vybojoval s německou štafetou zlatou medaili na Zimích olympijských hrách v Turíně. K tomu pak přidal ještě tři bronzy ze světových šampionátů, rovněž ze štafet. Dvakrát také dokázal triumfovat v individuálních závodech. V roce 2014 pak přestoupil do belgického týmu, který reprezentoval i na olympiádě.

Zdroj: sportschau.de
Foto: Michael Rösch (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *