Home > Rozhovory > Ohlasy po HZ: J. Bø o čistou střelbu poprosil Santu. Většina biatlonistů se těší na pauzu

Ohlasy po HZ: J. Bø o čistou střelbu poprosil Santu. Většina biatlonistů se těší na pauzu

Johannes Thingnes Bø

Letošní první hromadné starty máme za sebou, vánoční pauzu od biatlonového zápolení před sebou. Na odpočinek po náročných závodech se těší spousta biatlonistů. Naopak některé z nich dnešní výsledky motivovaly k dalším podobným úspěchům.

Johannes Bø zajel svůj nejlepší závod, Fillon Maillet dnešní stříbro věnoval zesnulému otci

Dosud nebyl vedoucí muž Světového poháru Johannes Thingnes Bø se svými závody úplně spokojený. Na dnešní tiskové konferenci ale přiznal, že zajel zřejmě svůj nejlepší závod. Bø měl radost hlavně ze svého střeleckého výkonu, o který si prý napsal k Vánocům. „Přál jsem si od Santy čistou střelbu a asi jsem byl letos hodný, protože se mi to splnilo,“ vtipkoval Nor. I když prý všechny závody nebyly především kvůli podmínkám jednoduché a každý z nich si vyžadoval rozdílnou přípravu, domů bude odjíždět spokojený.

To Quentin Fillon Maillet, druhý muž dnešního závodu, na konferenci viditelně nebyl ve své kůži. Francouz ale záhy přišel se smutným vysvětlením. „Tenhle závod bych chtěl věnovat svému nevlastnímu otci, který minulý týden zemřel. Je složité v takové situaci popsat svoje emoce, teď hlavně myslím na svou rodinu. To jsou těžké chvíle v životě,“ řekl Fillon Maillet.

Quentin Fillon MailletFoto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Václav Mudra)

Kuzminová dala vánoční dárek fanouškům

Anastasia Kuzminová, vítězka dnešního závodu, si po olympijském zlatu připsala z této disciplíny i první medaili v této sezoně. A rovnou tu nejcennější. Slovenka přiznala, že po loňském úspěšném ročníku jí začátek té letošní zatím nevycházel podle představ, po dnešní výhře se to snad zlepší. „Před závodem jsem si říkala, že bych mohla všem svým fanouškům věnovat nějaký vánoční dárek. A vyplnilo se to,“ radovala se Kuzminová.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová (Autor: Václav Mudra)

Další Slovenka, dnes stříbrná Paulína Fialková, popsala situaci v závěrečném běžeckém kole: „Po poslední střelbě jsem věděla, že Anaïs (Chevalierová, v dnešním závodě bronzová, pozn. red.) je za mnou jen o pár sekund. Celou dobu jsem přemýšlela, čí lyže jsou lépe připravené na sjezdy. A hlavně jsem vnímala tu úžasnou atmosféru a chtěla být zase na pódiu. Když jsem se v posledním stoupání přiblížila k Dorothee Wiererové, řekla jsem si, že to prostě zkusím. A vyšlo to,“ uzavřela Fialková. Ta prožívá nejlepší vstup do sezony v kariéře a domů se vrací jako druhá žena celkového hodnocení.

Náročné podmínky, bláznivé počasí, hledání formy. Biatlonisté už vyhlíží Vánoce

Ne všem ale závody s hromadným startem v Novém Městě na Moravě vyšly podle představ. Odpočinek a načerpání nových sil vyhlíží především Martin Fourcade, který byl ve včerejší stíhačce jediným bezchybým střelcem, stejný výsledek dnes ale nezopakoval a tři chyby mu stačily na 9. místo. Na svém Instagramu přiznal, že zakončení závodů pro něj v letošním roce bylo těžší, než čekal. Vánoční pauzu prý využije na znovunazelení svých předchozích sil.

Podobně jako Fourcade neodjíždí z Nového Města spokojená ani Kaisa Mäkäräinenová. Ta dosud prožívala snový vstup do sezony, v Novém Městě ale přišlo zhoršení a z druhé příčky v celkovém hodnocení spadla na čtvrté. Podle finských médií před Novým Městem bojovala Mäkäräinenová s virózou. Finka na svém Instagramu uvedla, že v Novém Městě závodí ráda, ale je to tu pro ni vždy náročné. A stejně jako Fourcade se těší na prázdniny.

Přestože s předchozími výsledky v Novém Městě mohou být spokojené, dnešní závod bohužel tolik nevyšel ani italským ženám, vedoucí závodnici hodnocení Dorothee Wiererové a třetí Lise Vittozziové. Novému Městu obě děkovaly za skvělou atmosféru, ale přiznaly, že po závodech v náročných podmínkách a bláznivém počasí také potřebují pauzu.

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *