Datum narození: 24. 7. 1995Místo narození: Brno
Bydliště: BrnoKlub: SKP Kornspitz Jablonec
Výška: 160 cmVáha: 63 kg
[aps-social id=”66″]

Ondřej Hošek začínal jako vodní slalomář, ale v sedmi letech uviděl v televizi biatlon a zamiloval se do něj. Až do mládežnických let oba sporty kombinoval, dokonce se mezi slalomovými brankami stal juniorským mistrem Evropy. Jeho sestra je mistryní světa mezi kanoistkami. On se však rozhodl pro biatlon, kterému se dlouho věnoval v oddílu Střelka Brno. Na tratích ho nepřehlédnete kvůli malé výšce.

Kariéra

2012/2013

Prožil debut na mezinárodní scéně. Na Mistrovství světa dorostenců v Obertilliachu postupně obsadil 32. místo ve sprintu, 37. místo ve stíhačce a 14. ve vytrvalostním závodě.

2013/2014

Už startoval i v IBU Cupu, kde však na body nedosáhl. Na Mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě bral nejlépe 26. místo ve sprintu.

2014/2015

V Obertilliachu získal první čtyři body do hodnocení IBU Cupu. Povedlo se mu Mistrovství světa juniorů v Raubiči, kde byl ve všech závodech do 26. místa (nejlépe 20. ve sprintu) a štafetě pomohl k 6. příčce.

2015/2016

V létě vybojoval v rumunském Cheile Gradistei se smíšenou štafetou stříbro, v zimě na stejném místě se štafetou juniorů světový bronz. Sám byl na MSJ nejlépe 28. ve vytrvalostním závodě a ve stejné disciplíně se v IBU Junior Cupu radoval ze třetího místa.

2016/2017

Na letním MS v Otepää se rozloučil s juniorskou kategorií zlatem se smíšenou štafetou a bronzem ve sprintu. Naskočil do IBU Cupu, postupně se zlepšoval a ve finském Kontiolahti dosáhl na 19. a 20. příčku.

2017/2018

V oblíbeném Obertilliachu vybojoval v IBU Cupu životní páté místo a vysloužil si premiérovou pozvánku do Světového poháru. V Oberhofu byl se štafetou 14., v Ruhpoldingu už 8. a k tomu přidal 67. příčku ve vytrvalostním závodě.

2018/2019

Prožil dosud nejhorší sezónu mezi dospělými. Trápil se v běhu, v IBU Cupu bodoval spíš sporadicky a chuť si trochu zlepšil až na konci zimy 20. pozicí v Martellu.