Home > Novinky > Příprava na sezónu začíná: Němci odletěli na Mallorcu, Američané již na sněhu

Příprava na sezónu začíná: Němci odletěli na Mallorcu, Američané již na sněhu

Němečtí biatlonisté na Mallorce

Němečtí biatlonisté na Mallorce

Foto: Němečtí biatlonisté na Mallorce (© FB stránka D. Böhma)

S koncem května je již u většiny týmy příprava na novou sezónu v plném proudu. Podívejte se, kde a jak jednotlivé reprezentace trénují.

Asi v nejpříjemnější destinaci trénuje výběr německých biatlonistů. Pětice Daniel Böhm, Laura Dahlmeierová, Sebastian Eisenhut, Maren Hammerschmidtová a Denise Herrmannová si užívá na slunné Mallorce. Tedy užívá… absolvuje týdenní cyklististickou přípravu.

Za sluncem, na Kypr, vyjeli i Švédové. K seveřanům se vrátil kouč Wolfgang Pichler, který dal svým novým svěřencům hned pořádně zabrat. V 6 dnech jim naordinoval cyklistiku a silový trénink, celkově šlo o 29 hodin těžké dřiny.

Všichni můžou jen tiše závidět tréninkové podmínky Američanům. Ti se připravují v Bendu, ve státě Oregon. Co je na tomto místě tak speciálního? Je zde sníh! Biatlonisté tak můžou dopoledne lyžovat a odpoledne sednout třeba na kolo.

Slovinský kouč v ukrajinských službách Uroš Velepec vzal své svěřenkyně blízko svému domovu. Pro přípravu byl jistě k radosti všech Ukrajinek zvolen chorvatský ostrov Pag. Kromě cyklistických silových tréninků byl prostor i pro zábavnější činnosti jako je turistika, plavání či fotbal.

Kdo zatím zůstává doma, je reprezentace Francie. Martin Fourcade a jeho kolegové absolvovali první soustředění v malebném Beaulieu, které nabídlo ideální podmínky pro kolečkové lyže, cyklistiku i střelecký trénink. Na tuto část přípravy již dohlížel nový střelecký kouč Franck Badiou, jenž nahradil Siegfrieda Mazeta.

Použitý zdroj: Biathlonworld.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *