Home > Novinky > Proklatý kotník. Vítková skončila s ortézou, Hammerschmidtová na operaci

Proklatý kotník. Vítková skončila s ortézou, Hammerschmidtová na operaci

Veronika Vítková a Maren Hammerschmidtová

S ortézou na levé noze se bude muset nějakou dobu pohybovat Veronika Vítková po tom, co si při tréninku pochroumala kotník. Ještě s většími komplikacemi se potýká Němka Maren Hammerschmidtová, která musela s kotníkem dokonce na operaci.

Nehoda Veroniky Vítkové se přihodila minulou středu. „Měli jsme individuální trénink. Dlouhý běh prokládaný rychlými úseky. Bohužel hned při první rovince jsem na lesní cestě špatně došlápla a upadla jsem,“ popsala česká jednička příčinu zranění pro web biatlon.cz.

Měla štěstí, že u sebe měla mobil, a tak zavolala svému příteli Marku Lejskovi a ten ji odvezl na rentgen. A ten dopadl dobře, vyloučil zlomeninu.

Vítkovou uklidnil i kouč Egil Gjelland. „Řekl mi, ať si vzpomenu, jak jsme přes léto s holkama tvrdě trénovaly a zůstanu v klidu. A tak v klidu jsem.“

Bronzová medailistka z Pchjongčchangu se nyní zaměří hlavně na posilování horních partií a také na klidovou střelbu. I přes zdravotní komplikace odcestovala s týmem na soustředění do slovinské Pokljuky, kde se jí bude maximálně věnovat fyzioterapeut Roman Karpíšek.

Maren Hammerschmidtová si na olympiádě v Pchjongčchangu poškodila vazy v kotníku, přesto dokončila sezónu. Teď se ale kotník znovu ozval a už nebyla jiná možnost než operace. Ta úspěšně proběhla v pondělí.

„Samozřejmě to přišlo v ten nejhorší moment, ale někdy musíte poslechnout své tělo. Budu dělat všechno pro to, abych byla zase fit,“ říká zanedlouho 29letá Němka. Zatím je jisté, že přijde o úvodní závody nadcházející zimy.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Veronika Vítková a Maren Hammerschmidtová (© IG účet obou biatlonistek)

One thought on “Proklatý kotník. Vítková skončila s ortézou, Hammerschmidtová na operaci

  1. To je velice mrzuté… zejména pro obě závodnice a taky pro český tým, který nemá tak širokou základnu jako německý 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *