Home > Závody > Puskarčíková a Moravec si vystříleli druhé místo na World Team Challenge

Puskarčíková a Moravec si vystříleli druhé místo na World Team Challenge

Ondřej Moravec

Český biatlon se podruhé v historii dočkal stupňů vítězů na World Team Challenge. Eva Puskarčíková s Ondřejem Moravcem nestačili na exhibici v německém Gelsenkirchenu jen na ruský pár Jekatěrina Jurlovová a Alexej Volkov.

České duo po prvním poločase druhé

Úzká trať dlouhá 1250 km s několika velbloudy slibovala zajímavé závodění. Už v prvním kole to poznala Eva Puskarčíková, když při stoupání musela kvůli soupeřkám před sebou zastavit a trochu se seznámila se sněhem.

Proto dorazila na první střelbu až na chvostu. Za ní byla jen Italka Karin Oberhoferová, která přijížděla na jedné lyži. Pak se česká dvojice posunovala dopředu. Trochu líp střílel Ondřej Moravec, ale závěrečné stojka vyšla oběma na výbornou.

Moravec se po závěrečné osmé střelbě dostal dokonce na druhé místo, které v závěru těsně udržel před Francouzem Emilienem Jacquelinem a Rakušanem Julianem Eberhardem. Zvítězilo ruské duo a to i přes dvě trestná kola Jekatěriny Jurlovové na poslední střelbě. Alexej Volkov pak vše napravil a dojel do cíle o 9,2 sekundy před Moravcem.

Až šesté nakonec skončilo Japonsko. Za mohutné podpory německých fanoušků se po celou dobu pohybovalo na čelních příčkách, ale Mikito Tačizaki nezvládl závěrečnou střelbu.

Výsledky po prvním poločase
1. rus Jekatěrina Jurlovová a Alexej Volkov 3 33:29,8
2. cze Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec 4 +9,2
3. fra Anaïs Bescondová a Emilien Jacquelin 6 +9,7
4. aut Lisa Hauserová a Julian Eberhard 7 +10,3
5. ger Franziska Hildebrandová a Erik Lesser 10 +30,8
6. jpn Fujuko Tačizakiová a Mikito Tačizaki 6 +36,7
7. ger Nadine Horchlerová a Benedikt Doll 9 +1:22,9
8. can Rosanna Crawfordová a Brendan Green 9 +1:24,1
9. ita Karin Oberhoferová a Dominik Windisch 7 +1:40,8
10. ukr bel Julija Džimová a Michael Rösch 10 +1:44,7

Skvěle střílející Češi uhájili druhou příčku

Ani druhý poločas, stíhací závod, nezačal pro české duo ideálně. Eva Puskarčíková musela po první ležce na dvě trestná kola a propadla se na páté místo. Pak ale přišly tři nuly a Ondřej Moravec v polovině závodu předával na druhé příčce za suverénním Ruskem.

Češi stříleli s bravurou i dál. Nula, nula, nula a konečně nula. Moravec si mohl v závěrečném kole naplno užít cestu za druhým místem před více než 40 tisíci diváky. Stejného výsledku dosáhl před dvěma lety s Gabrielou Koukalovou. To bylo do dnešního dne jediné české pódium na World Team Challenge.

Jekatěrina Jurlovová a Alexej Volkov však byli k neporažení. Ve druhém poločase absolvovali jen jedno trestné kolo (Volkov) a zařídili čtvrté ruské vítězství na stadionu fotbalistů Schalke 04. To poslední se urodilo v roce 2012. Tehdy po boku Antona Šipulina jela právě Jurlovová. Z výhry se radoval i německý trenér Rusů Ricco Groß.

Třetí skončilo Rakousko. Lisa Hauserová měla původně jet se Simonem Ederem, ale Julian Eberhard se ukázal jako schopná náhrada. Na čtvrté příčce přijela Francie. Nejlepší domácí dvojicí byli šestí Franziska Hildebrandová a Erik Lesser.

Ten mohl litovat třech chyb na závěrečné stojce. Jinak mohl zabojovat o třetí místo. Nestalo se, a tak poprvé od roku 2012 chyběl německý pár na stupních vítězů. I přesto si diváci exhibici pořádně užili a už vyhlíží nadcházející 17. ročník.

Celkové výsledky
1. rus Jekatěrina Jurlovová a Alexej Volkov 1 33:21,4
2. cze Eva Puskarčíková a Ondřej Moravec 2 +24,0
3. aut Lisa Hauserová a Julian Eberhard 9 +43,5
4. fra Anaïs Bescondová a Emilien Jacquelin 8 +58,4
5. ukr bel Julija Džimová a Michael Rösch 4 +1:13,3
6. ger Franziska Hildebrandová a Erik Lesser 11 +1:13,5
7. can Rosanna Crawfordová a Brendan Green 4 +1:13,7
8. ger Nadine Horchlerová a Benedikt Doll 4 +1:34,1
9. ita Karin Oberhoferová a Dominik Windisch 6 +2:00,4
10. jpn Fujuko Tačizakiová a Mikito Tačizaki 9 +2:08,4

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *