Home > Závody > Ruský šampionát nepřál favoritům. Nejúspěšnější byl Jelisejev

Ruský šampionát nepřál favoritům. Nejúspěšnější byl Jelisejev

Matvej Jelisejev

Každý  z 6 závodů na Mistrovství Ruska v letním biatlonu v Čajkovském měl jiného vítěze, ale ani jednou to nebyl Anton Šipulin. Prosadili se jiní, třeba Kristina Rezcovová či Matvej Jelisejev.

Úspěch mladých Rusek

Šampionát odstartoval ve čtvrtek vytrvalostním závodem žen. Čistě v něm střílela z 67 žen jediná Viktorija Slivková. Přesto skončila těsně pod stupni vítězů. Na nejvyšší stupínek se naopak i přes dvě chyby dostala mladá Kristina Rezcovová, když o 9 sekund zdolala svou vrstevnici Natalju Gerbulovovou.

Nejlepší z favoritek byla Jekatěrina Jurlovová na třetí místě. To v sobotním sprintu už jedna z favorizovaných biatlonistek vyhrála. Ale bylo to o fous. Uljana Kajševová porazila Valentinu Teliginovou o 0,2 sekundy. Obě střílely čiště, stejně jako třetí Darja Virolajnenová.

Jedna chyba  připravila o možnost zabojovat o druhé zlato čtvrtou Rezcovovou. V neděli už jí to dalo aspoň na druhou medaili. S týmem Chanty-Mansijsku skončila třetí za vítěznou sestavou Ťumeně a třetím Udmurtskem.

Za Ťumeň jely Viktorija Slivková, Anastasija Zagorujková, Jekatěrina Abramovová a Irina Usluginová. Dohromady musely dobíjet jen pětkrát, což jim zaručilo luxusní náskok více než minuty na Udmurtsko vedené Kajševovou.

Výsledky vytrvalostního závodu žen
Výsledky sprintu žen
Výsledky štafety žen

Šipulina zastoupil Jelisejev

Hned na úvod přišel ruský šampionát o jednoho z favoritů. Alexandr Loginov měl ve vytrvalostním závodě těžký pád, musel být převezen do nemocnice a čeká ho pár dní nuceného volna. Dalších 93 biatlonistů už závod dokončilo bez újmy.

V nejlepším čase dorazil do cíle překvapivě Sergej Kljačin a to i přesto, že udělal na rozdíl od Alexeje Volkova jednu chybu. Volkov ale byl mnohem pomalejší a na druhém místě ztrácel přes minutu. A to mohl být ještě rád, že o čtyři desetiny porazil třikrát nepřesného Matveje Jelisejeva.

Až na 18. místě skončil Anton Šipulin. A o moc lepší to nebylo ani v následném sprintu, kde se favorit nedostal kvůli dvěma chybám výš než na 12. příčku. Naproti tomu se radoval z druhé medaile Jelisejev. Dvě nuly mu tentokrát zaručily zlato. S jednou chybou a dobrým během bral druhou příčku Eduard Latypov a třetí byl Anton Babikov.

Jelisejev získal medaili i do třetice, když výborným výkonem pomohl moskevské štafetě ke stříbru. O 15 sekund lepší bylo kvarteto Chanty-Mansijsku ve složení Jevgenij Bojarskich, Pjotr Paščenko, Semjon Sučilov a Alexej Volkov. Třetí byl tým z Petrohradu vedený Dmitrijem Malyškem.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů
Výsledky sprintu mužů
Výsledky štafety mužů

Foto: Matvej Jelisejev (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *