Home > Rozhovory > Smutek Fabiena Clauda. Medaili věnoval nezvěstnému otci

Smutek Fabiena Clauda. Medaili věnoval nezvěstnému otci

Fabien Claude

Poprvé ve Světovém poháru zaznamenal střelecky bezchybný závod, to mu přineslo první umístění na stupních vítězů v kariéře. Medailová radost ale nemůže vyvážit těžkou životní situaci, ve které se Fabien Claude nachází.

“Výjimečný den a hvězda, která nás bude provázet celý náš život.. máme tě rádi, tati.”

Otec Fabiena Clauda je totiž od úterý večer nezvěstný. Osmapadesátiletý Gilles Claude byl součástí výpravy osmi lidí, kteří se v kanadské provincii Quebec zúčastnili výpravy na sněžných skútrech. Skupině se stal osudným tenký led, který se pod tíhou strojů propadl. Tři lidi se podařilo dostat z vody, jeden z nich zemřel. Zbylých pět je dosud nezvěstných, mezi nimi i Gilles Claude.

Během tiskové konference Fabien Claude popisoval skvělý pocit z první medaile i prvního závodu, ve kterém sestřelil všechny terče. „Jsem spokojený s výsledkem, je skvělé stát poprvé na pódiu vedle šampionů, jakými jsou Martin a Johannes. Dnes bylo nejtěžší obstát především sám před sebou, proti své hlavě. Zvládl jsem to.“ Bronzovou medaili Francouz věnoval svému otci.

„Nemám slov, kterými bych popsal tvůj výkon. Je to největší projev úcty, který jsi mu mohl vzdát,“ napsal na svůj Instagram Martin Fourcade.

Zdroj: lejsl.com
Foto: Fabien Claude (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *