Home > Závody > SP Annecy: Braisazová vybojovala v hromadném startu životní výhru

SP Annecy: Braisazová vybojovala v hromadném startu životní výhru

Justine Braisazová

Francouzští fanoušci se dočkali. Justine Braisazová se v hromadné startu stala první domácí biatlonistkou, která v Annecy vystoupala na nejvyšší stupínek. Veronika Vítková uzavřela první trimestr 23. místem.

Francie se dočkala

Před rokem v hromadném startu v Novém Městě na Moravě zařídila Gabriela Koukalová premiérové vítězství pro český biatlon na domácí půdě. Teď se tento scénář opakoval. Jen s jiným místem, zemí a biatlonistkou.

Justine Braisazová dokázala to, co se před ní nepovedlo ani Martinu Fourcadovi. Na startu málem najela do Kaisy Mäkäräinenová, tak byla namotivovaná. Na trati a hlavně na střelnici ale hodila vše za hlavu.

Chybovala jen jednou na třetí položce, ale tu čtvrtou si na rozdíl od svých soupeřek pohlídala. Získala značný náskok a v cílové rovince si mohla dovolit dojezd s francouzskou vlajkou. Zaplněný stadion byl ve varu. Braisazová zvítězila poprvé v kariéře, předtím byla čtyřikrát druhá.

Kryuková poprvé na pódiu

Favoritky se praly a Iryna Kryuková se smála. Nenápadná Běloruska v hromadném startu pilně sbírala nuly a po té čtvrté se osamostatnila na druhém místě. V závěrečném kole na ni ještě útočila Laura Dahlmeierová, ale v posledních metrech Němce došla šťáva. Kryuková se tak poprvé v kariéře podívala na stupně vítězů a o sedm míst si vylepšila osobní maximum.

Díky čtvrtému místu udržela o šest bodů žlutý trikot Anastasia Kuzminová. Možná jí uškodil až příliš rychlý start, na první střelbě totiž udělala dvě chyby. Naopak Denise Herrmannovou stála vítězství poslední položka. Přijížděla na ni s náskokem zhruba jednoho trestného kola, ale nakonec musela obkroužit hned tři. Byl z toho propad na dvanácté místo.

Výborný závod mají za sebou pátá Vanessa Hinzová, šestá Anaïs Chevalierová a sedmá Julija Džimová. Chybovaly shodně jen jednou. Dvě nepřesnosti vyrobily osmá Jekatěrina Jurlovová-Perchtová a devátá Dorothea Wiererová.

Češky si nedaly hezké dárky

Už první položka naznačila, že české biatlonistky neprožijí dobrý konec roku. Veronika Vítková zamířila na jedno trestné kolo, Eva Puskarčíková se tam zdržela dvojnásobnou dobu. Vítková následně udělala další dvě chyby a skončila 23. Puskarčíková byla se čtyřmi chybami poslední 30. Potěšitelné byly snad jen excelentní střelecké časy.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
23. Veronika Vítková 1+0+1+1 1:43,0 1. +1:22,5 21.
30. Eva Puskarčíková 2+2+0+0 1:33,0 3. +2:59,7 30.

Výsledkový servis


Foto: Justine Braisazová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *