Home > Závody > SP Kontiolahti: Rakouská dvojice byla suverénní. Moravec s Koukalovou 6.

SP Kontiolahti: Rakouská dvojice byla suverénní. Moravec s Koukalovou 6.

Lisa Hauserová

Lisa Hauserová a Simon Eder si v Kontiolahti vystříleli suverénní vítězství ve smíšených dvojicích. Gabriela Koukalová a Ondřej Moravec dojeli šestý, což je nejlepší český výsledek v této disciplíně.

Exhibice Rakušanů

O vítězi dnešních smíšených dvojic nemohlo být sporu. Znovu se totiž ukázalo, že je v této disciplíně nejdůležitější rychlost a pokud možno i přesnost střelby. A s tím nemají Lisa Hauserová a Simon Eder sebemenší problém. Eder měl dokonce na obou úsecích nejlepší čas.

Rakušané jen pětkrát dobíjeli, od poloviny závody nepřepustili vedení a nakonec měli v cíli náskok 33 sekund. V této disciplíně už byli dvakrát druzí a teď se tedy dočkali i premiérového vítězství.

Podle očekávání si skvěle vedla i americká dvojice. Susan Dunkleeovou nerozhodil pád na prvním úseku, spíš naopak. Svým výkonem tak trochu i podržela Lowella Baileyho, který jí to v závěru vrátil. V posledním kole totiž stahoval druhého Němce Romana Reese a na cílové rovince ho i porazil.

Rees ale i tak musel být naprosto spokojený. Vždyť do Světového poháru nastoupil teprve v Pchjongčchangu a nyní už okusil i stupně vítězů. Spolu s ním se ze třetího místa raduje Laura Dahlmeierová, která byla na svých úsecích první a druhá.

Češi bez medaile

Sázkové kanceláře dávaly české dvojici největší šance, ale realita byla jiná. Gabriela Koukalová do závodu nevstoupila úplně ideálně. Na ležce dvakrát dobíjela a předávala z 12. místa se ztrátou 17,6 sekundy. Mnohem lépe si pak vedl Ondřej Moravec, který s jediným dobíjením a rychlým během posunul český tým na třetí místo.

Ani druhá polovina závodu se Koukalové střelecky nevydařila. Na stojce tak tak, že odvrátila trestné kolo. Naše dvojice tím klesla na 7. místo. Ztráta už šplhala přes půl minuty. Moravce pak zdržela pomalejší ležka s jedním dobitím. Díky čisté stojce polepšil českému duu alespoň na 6. příčku. Oproti předcházejícím závodům je to ale i tak výrazný progres.

Před Českem byla ještě čtvrtá Francie a také pátý Kazachstán. Ten přitom po prvním úseku díky Galině Višněvskajové vedl a ještě v polovině závodu držel Jan Savickij druhé místo. Nakonec Kazaši zopakovali umístění z Östersundu.

První úsek
1. Galina Višnevskajová 0+0 7:27,9
2. Laura Dahlmeierová 0+1 +0,5
3. Susan Dunkleeová 0+0 +8,9
12. Gabriela Koukalová 0+2 +17,6
Druhý úsek
1. Simon Eder 0+1 6:47,5
2. Artěm Pryma 0+0 +5,4
3. Ondřej Moravec 0+1 +8,7
Třetí úsek
1. Laura Dahlmeierová 0+3 7:42,0
2. Anaïs Chevalierová 0+2 +2,7
3. Lisa Vittozziová 0+2 +2,8
13. Gabriela Koukalová 0+4 +32,6
Čtvrtý úsek
1. Simon Eder 0+0 9:11,2
2. Roman Rees 0+0 +17,3
3. Timofej Lapšin 0+1 +17,6
4. Ondřej Moravec 0+1 +18,7

Foto: Lisa Hauserová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *