Home > Závody > SP Ruhpolding: J. T. Bø potvrdil dominanci. Češi i s čistou střelbou až ve třetí desítce

SP Ruhpolding: J. T. Bø potvrdil dominanci. Češi i s čistou střelbou až ve třetí desítce

Johannes Thingnes Bø

Čtyři z pěti sprintů v letošní sezóně ovládl Nor Johannes Thingnes Bø. Dnes uhájil vítězství před svým starším bratrem. Čeští biatlonisté velmi dobře stříleli, ale pomalejší běh je nepustil výše než na 25. místo.

Bratři Bøovi nad zbytkem startovního pole

Již osmou sezónní výhru si dnes ve sprintu připsal suverén Johannes Thingnes Bø. Při druhé střelbě sice jednou chyboval a opouštěl střelnici s mírnou ztrátou na svého sourozence, ale na lyžích dnes všem svým soupeřům ujel. Zdobil ho jasně nejrychlejší běžecký čas, i druhý nejrychlejší běžec dnešního závodu, Benedikt Doll, na něj ztratil více než 15 vteřin.

Nejlepší závod tohoto ročníku dnes zaznamenal Tarjei Bø, na střelnici si norský biatlonista počínal bezchybně, na lyžích si také vedl velmi dobře, patřil mu 7. nejlepší běžecký čas. Před domácími diváky se vytáhl Benedikt Doll, který byl již v Oberhofu velmi blízko stupňům vítězů. Dnes se mu to povedlo především díky skvělému běhu. Při střelbě minul Doll poslední ránu, která ho nakonec připravila o vítězství.

Těsně pod stupni dnes opět skončil čistě střílející Martin Fourcade, rozšířené pódium pak doplnili rychlí běžci Alexandr Loginov a Lukas Hofer. Německé fanoušky určitě potěšil i výkon sedmého Johannese Kühna, který se do elitní desítky podíval poprvé od úvodního závodu sezóny.

Johannes Thingnes BøFoto: Tarjei Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Z elitní desítky Světového poháru dnes nejhorší Guigonnat

Dnes se závod favoritům podařil. Celkově skončilo v první desítce šest závodníků, kteří figurují v elitní desítce celkového hodnocení Světového poháru. Do dvacítky se pak ještě vešli Simon Desthieux a Julian Eberhard. 22. místo obsadil Arnd Peiffer.

Nejméně se z elitní desítky závod povedl Antoninu Guigonnatovi, který bral se dvěma omyly až 37. místo. Pro Guigonnata to je zatím nejhorší umístění této sezóny.

Čechy dnes brzdil pomalý běh

Tři ze čtyř českých reprezentantů dnes zastříleli obě položky bezchybně, konkrétně to byli Ondřej Moravec, Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký. I tak se ale nikdo z nich nepodíval ani do nejlepší dvacítky. Na vině jsou slabší běžecké výkony. Nejlepší z Čechů byl dnes na 25. místě Michal Krčmář, který měl 40. běžecký čas. Ještě hůře si na lyžích vedli 31. Ondřej Moravec a 44. Jakub Štvrtecký.

Dvou střeleckých nepřesností se pak dopustil poslední z Čechů Tomáš Krupčík. Chyboval již při první zastávce a i když stojku zvládl čistě, v cíli se musel spokojit se 77. místem.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Jaroslav Svoboda)

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
25. Michal Krčmář 0+0 1:03,0 87. +1:22,9 40.
31. Ondřej Moravec 0+0 54,0 32. +1:37,3 58.
44. Jakub Štvrtecký 0+0 1:06,0 100. +1:44,2 67.
77. Tomáš Krupčík 2+0 59,0 61. +1:46,6 69.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

 

5 thoughts on “SP Ruhpolding: J. T. Bø potvrdil dominanci. Češi i s čistou střelbou až ve třetí desítce

 1. Zdravím,

  na konci tohoto článku chybí celkové výsledky, analýza, pořadí národů atd.. Jsou tam jen výsledky našich reprezentantů.

  Mějte krásný zbytek dne Raszka

 2. Dobrý den,
  Potvrzuji sdělení ing. Raszky, že výsledky sprintu mužů v Rupholdingu ze dne 17.1.20119 zde opravdu uvedeny nejsou. Další závada: V závodu mužů s hromadným startem v Novém Městě na Moravě ze dne 23.12.2018 „Článek a výsledky“ se vůbec nedá otevřít. Je hlášeno Error 404.
  Děkuji za odstranění těchto nedostatků. D.Filipi

 3. Dobrý den,

  vím, že výsledky naších závodníků i závodnic, nejsou v letošní sezóně vůbec dobré. Ale přesto bych předpokládal, že váš web bude fungovat.

  Nevím proč s panem Filipi píšeme komentáře, resp. upozornění na chyby, když se stále nic nemění. Chyby, resp. chybějící výsledky.

  Zdraví fanda biatlonu Raszka

  P.S.: Pro zopakování – celkové výsledky sprintu můžů ze 17.1. stále chybí a u hromadného závodu v N.M. na M. z 23.12.2018 nejdou “Článek a výsledky” otevřít.

 4. Vážení pánové,

  napsal jsem na adresu uvedenou v kontaktu (redakce@biatlonmag.cz) a pan administrátor nesprávné údaje bleskově doplnil. Lamentovat nebylo třeba. 🙂

 5. Ještě oprava předchozího textu.
  Pan administrátor nedoplnil nesprávné údaje, ale opravil nesprávné odkazy, takže k dispozici jsou již všechny výsledky, a to i v minulých ročnících. Tímto mu velice děkuji. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *