Home > Závody > SP Ruhpolding: Skardinová se raduje z glóbu, Wiererová z dnešní výhry

SP Ruhpolding: Skardinová se raduje z glóbu, Wiererová z dnešní výhry

Dorothea Wiererová

I druhý vytrvalostní závod sezóny vyšel Naděždě Skardinové. Tentokrát v Ruhpoldingu skončila sedmá a to jí stačilo k zisku malého křišťálového glóbu. Dnes byla na 15kilometrové trati nejlepší Dorothea Wiererová, slušně se vedlo i 12. Veronice Vítkové.

Opět čistá Wiererová vítězí

Když máte parádní střeleckou formu, tak vám vytrvalostní závod přijde vhod. Dorothea Wiererová dnes v Ruhpoldingu předvedla další čtyři nuly, v individuálních závodech už nechybovala na devíti položkách v řadě.

Na trati sice lehce zaostávala za úplnou špičkou, ale to zase kompenzovala třetím nejrychlejším střeleckým časem. A tak o deset sekund porazila mnohem lepší běžkyni Kaisu Mäkäräinenovou a radovala se ze čtvrtého vítězství v kariéře, z toho třetího ve vytrvalostním závodě.

Mäkäräinenové se příliš nepovedl start, na první ležce jednou chybovala. Pak už ale byla neomylná a potřetí v sezóně si dojela pro druhé místo. V celkovém pořadí se tak přiblížila dnes deváté Anastasii Kuzminové na 25 bodů. Wiererová už je třetí.

Kanadská a běloruská radost

Možná tou nejspokojenější ženou dnešního dne je Rosanna Crawfordová. Kanaďanka vystřihla čtyři nuly a do posledního kola vjížděla ze druhého místa s náskokem 22,4 sekundy na Mäkäräinenovou. Finka ji sice předjela, ale třetí místo už Crawfordová uhájila. Poprvé v kariéře tak vystoupala na stupně vítězů.

Radost musela mít v cíli dnešního závodu i Naděžda Skardinová. Ani jednou nechybovala, skončila sedmá a v součtu s výhrou z Östersundu jí to stačilo na malý křišťálový glóbus. Čistě střílely i ukrajinské favoritky, čtvrtá Julija Džimová a pátá Valj Semerenková. Darja Domračevová byla i se dvěma chybami šestá.

Na výhru v domácím prostředí útočila Laura Dahlmeierová, ale na třetí položce udělala tři chyby, na čtvrté jednu a propadla se na 48. místo. Nejlepší Němkou tak byla až 15. Maren Hammerschmidtová.

Rosanna CrawfordováFoto: Rosanna Crawfordová (Autor: Petr Zbranek)

Vítková ukázala stabilitu, Zvařičová si řekla o olympiádu

Včerejší výkony českých mužů fanoušky pořádně namlsaly. Dnešní menu nebylo tak bohaté, ale také to nebylo špatné. Veronika Vítková potvrdila stabilní formu a skončila dvanáctá. Určitě ji mrzely chyby při prvních výstřelech na obou ležkách. S devátým nejlepším během by v případě čisté střelby měla na vítězství.

U Evy Puskarčíkové to bylo naopak, chybovala vždy jednou na stojkách. Nebyla tak rychlá jako Vítková, přesto bere slušné 23. místo a pravděpodobě i kvalifikaci do hromadného startu. Momentálně je první pod čarou, ale některé výše postavené závodnice Ruhpolding vynechávají.

Do třetice trenéři chválili Veroniku Zvařičovou. Sice ztratila moře času na trati i na střelnici, ale střílela za jedna a obsadila 32. příčku. Je to její druhý nejlepší výsledek v kariéře, na body se dostala po více než pěti letech. Že by vstupenka do Pchjongčchangu?

Veronika ZvařičováFoto: Veronika Zvařičová (Autor: Jiří Zaňát)

Po dvou nulách patřilo Jessice Jislové skvělé 13. místo, ale čtyři chyby ve druhé polovině závodu znamenaly propad na 68. příčku, kousek za 66. Leu Johanidesovou. I ta si závod pokazila ve druhé půlce, když udělala dvě chyby. Lucie Charvátová měla po závodě už po prvních dvou položkách, celkově posbírala šest trestných minut a skončila 84.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
12. Veronika Vítková 1+0+1+0 2:04,0 45. +1:28,5 9.
23. Eva Puskarčíková 0+1+0+1 1:45,0 5. +2:41,6 39.
32. Veronika Zvařičová 0+1+0+0 2:13,0 74. +4:02,9 74.
66. Lea Johanidesová 0+0+1+1 2:00,0 33. +5:01,2 89.
68. Jessica Jislová 0+0+1+3 2:05,0 49. +2:58,3 49.
84. Lucie Charvátová 2+2+1+1 1:50,0 12. +2:36,5 36.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *