Home > Závody > SP Ťumeň: Fantastickou bitvu o velký glóbus vyhrála Mäkäräinenová

SP Ťumeň: Fantastickou bitvu o velký glóbus vyhrála Mäkäräinenová

Kaisa Mäkäräinenová

Až do posledních metrů hromadného startu v Ťumeni bojovaly Kaisa Mäkäräinenová a Anastasia Kuzminová o velký křišťálový glóbus. Šesté místo nakonec stačilo k zisku cenné trofeje Fince, Slovenka dojela jedenáctá. Poslední vítězkou sezóny je Darja Domračevová.

V hromadném startu se bojovalo na třech frontách. O celkové vítězství, o vítězství v disciplíně a o vítězství v samotném závodě. V prvních dvou případech uspěla Kaisa Mäkäräinenová.

Po polovině závodu na tom byla finská veteránka stejně Anastasia Kuzminová, obě měly v nohách jeden trestný okruh. Na třetí položce ale Mäkäräinenová udělala dvě chyby, Kuzminová jen jednu.

Rozhodovala až závěrečná stojka, po které si Kuzminová musela dát 150 metrů navíc. Sice odjížděla ze střelnice o dvě sekundy dřív než čistá Mäkäräinenová, ale na konci sezóny už neměla tolik sil.

Mäkäräinenová si i díky nejrychlejšímu běhu dofinišovala pro šesté místo, třetí velký křišťálový glóbus v kariéře a také pro malý křišťálový glóbus za hromadné starty. Kuzminová dojela jedenáctá. Až za ní byla Laura Dahlmeierová, která na tom byla před dnešním dnem v hodnocení disciplíny stejně jako Mäkäräinenová.

Kaisa Mäkäräinenová ovládla celkové hodnocení s 822 body. Anastasia Kuzminová posbírala 819 bodů a skvěle finišující Darja Domračevová 804 bodů. Běloruska zakončila sezónu vítězstvím, když v posledním kole přemohla Paulínu Fialkovou a Anaïs Chevalierovou. Slovenka poprvé v kariéře vystoupala na stupně vítězů.

Paulína FialkováFoto: Paulína Fialková (Autor: Jiří Zaňát)

Veronika Vítková udržela v celkovém hodnocení osmou příčku, o šest bodů před Franziskou Hildebrandovou. Český svaz biatlonu ji nyní doplatí finanční odměnu tak, aby se rovnala celkové šesté příčce.


Výsledkový servis


Hlavní foto: Kaisa Mäkäräinenová (Autor: Petr Zbranek)

3 thoughts on “SP Ťumeň: Fantastickou bitvu o velký glóbus vyhrála Mäkäräinenová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *