Home > Novinky > Sportovní ředitel IBU představil hromadný start pro 60 lidí. Zůstává i ten pro 30 nejlepších

Sportovní ředitel IBU představil hromadný start pro 60 lidí. Zůstává i ten pro 30 nejlepších

Felix Bitterling

Hromadný start pro 60 biatlonistů. Novinka, která vzbudila spoustu ohlasů. Jak to bude vypadat na střelnici, kde je jen 30 střeleckých stavů? A co bude s klasickým hromadným startem, který patří k těm nejatraktivnějším disciplínám? Na všechny důležité otázky dnes odpověděl sportovní ředitel IBU Felix Bitterling.

Princip závodu je poměrně jednoduchý. Muži pojedou 6× 2,5 km, tedy 15 km. Na ženy bude nachystáno 6× 2 km, celkem 12 km. Po prvním kole odstřílí prvních třicet biatlonistů (čísla 1 až 30), ostatní se vydají do druhého kola a na jeho konci budou střílet pro změnu oni. Na začátku třetího okruhu už by se tedy obě části startovního pole měly sjet a absolvovat zbytek závodu.

Hromadný start pro 60 lidí se bude testovat v březnu v Martellu, kde vyvrcholí druholigový IBU Cup. A co Světový pohár? „Tento typ závodu nemá nahradit původní hromadný start pro 30 biatlonistů. Je to jedna z nejzajímavějších disciplín a určitě zůstane. Rozšíření hromadného startu může být velmi dobrou volbou právě pro IBU Cup, kde máme hodně sportovců a potřebujeme, aby závodili,“ uklidnil fanoušky Felix Bitterling.

Dosud se hromadné starty jezdily takřka jen ve Světovém poháru, a tak půjde pro řadu mladých biatlonistů o vítanou příležitost, jak si vyzkoušet atmosféru disciplíny, kterou leckteří vnímají jako královskou.

Foto : Felix Bitterling (© IBU)

2 thoughts on “Sportovní ředitel IBU představil hromadný start pro 60 lidí. Zůstává i ten pro 30 nejlepších

  1. Herr Bitterling mne tedy nijak neuklidnil. Vrchností prosazované nesmysly bohužel vydrží velice dlouho a mají tendenci se šířit (v biatlonu do Světového poháru v dalších sezonách).
    Chudáci pokusní králíci v IBU Cupu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *