Home > Novinky > Titul mistra světa neobhájí. Simon Schempp předčasně ukončil sezónu

Titul mistra světa neobhájí. Simon Schempp předčasně ukončil sezónu

Simon Schempp

Německý biatlonista Simon Schempp toho v letošní sezóně příliš neodjezdil. Naposledy do závodu Světového poháru nastoupil na začátku ledna v Oberhofu. Kvůli nekvalitním výsledkům se však s trenéry dohodl na pauze a domácí přípravě. Jenže ani ta neprobíhala podle jeho představ, a tak se mistr světa rozhodl nezdařenou sezónu ukončit.

Obhajoba zlata se nekoná

Bývalá německá jednička zažila doposud nejhorší sezónu ve své kariéře. Pouze dvě umístění v první desítce, zhoršení v běhu i na střelnici. Schempp tak v lednu změnil svůj program a opustil Světový pohár. Momentálně měl bojovat o medaile na právě probíhajícím evropském šampionátu. Okolnosti ho však přinutily svůj plán znovu přehodnotit. Schempp se stále necítí připraven měřit síly se svými protivníky. V březnu tedy závodit nebude a vzdává se tak účasti na Mistrovství světa v Östersundu, kde měl obhajovat zlato v hromadném startu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Es soll einfach nicht sein. In diesem Winter werde ich leider keine Rennen mehr laufen. Das heißt, ich werde auch bei der WM in Östersund nicht dabei sein. Das ist natürlich bitter, weil ich bis zuletzt gehofft und gekämpft habe, dass sich doch noch alles zum Guten wendet. Aber ehrlicherweise fühle ich mich nach wie vor überhaupt nicht im Vollbesitz meiner Kräfte, um Weltcup- oder WM-Rennen laufen zu können. Deshalb habe ich zusammen mit meinen Trainern und unserer medizinischen Abteilung die Entscheidung getroffen, dass ich mich jetzt erstmal komplett von der langwierigen Überbelastung erhole, um dann im Frühjahr möglichst ohne Nebenbaustellen wieder voll angreifen zu können. Alles andere würde in der jetzigen Situation einfach keinen Sinn mehr machen. Im Endeffekt bin ich durch meine großen Rückenprobleme schon im vergangenen Jahr fast die ganze Wettkampfsaison auf Reservetank gefahren. Auch wenn es bei Olympia glücklicherweise doch noch gut funktioniert hat, war es danach wieder katastrophal. Dazu kam dann gleich im Frühjahr die Schulter-OP, die mich wieder zurückwarf und mich neben dem harten Konditionstraining dann schließlich vor zwei großen Baustellen stehen ließ. Und anstatt einfach in Ruhe zu trainieren und dazwischen zu regenerieren, war ich gefühlt nur noch damit beschäftigt, nach dem Training meine Verletzungen in den Griff zu bekommen. Das geht eine Zeit lang, aber leider nicht auf Dauer. Und jetzt ist einfach der Punkt erreicht, an dem ich auf den Reset-Knopf drücken muss. So leid es mir tut. Aber ich hoffe, Ihr versteht meine Entscheidung und drückt während der WM gemeinsam mit mir vor dem Fernseher die Daumen für unser Team. Euer Simon

Příspěvek sdílený Simon Schempp (@simonschempp),

Schemppa v posledním roce často brzdily zdravotní komplikace. Během minulé sezóny ho trápily vleklé problémy se zády, během přípravy na letošní sezónu zase utrpěl při pádu z kola poranění ramene a musel na operaci. Již od loňské zimy tak věci nejdou podle jeho představ. „Už téměř celou loňskou sezónu jsem kvůli problémům se zády závodil se zataženou brzdou. Na olympiádě pak naštěstí všechno skvěle fungovalo. Poté to však opět byla katastrofa, napsal Schempp na své sociální sítě. Trojnásobný olympijský medailista se chce nyní zaměřit především na regeneraci, hlavní prioritou je pro něj připravit se co nejlépe na příští sezónu.

Foto: Simon Schempp (Autor: Petr Zbranek)

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *