Home > Téma > Top události z Ťumeně: Velkolepá show Fourcada a Mäkäräinenové

Top události z Ťumeně: Velkolepá show Fourcada a Mäkäräinenové

Martin Fourcade

Martin Fourcade nenechal v Ťumeni nikoho na pochybách, kdo že je biatlonovovým králem. Už v prvním závodě uštědřil svému soupeři KO a posedmé zvedl nad hlavu velký křišťálový glóbus. To Kaisa Mäkäräinenová o svou třetí trofej musela bojovat až do posledních metrů.

Fourcade odmítl drama

Martin Fourcade si do kufříku přibalil náskok 51 bodů na Johannese Thingnese Bø. A hotovo bylo už po sprintu, který bezchybný Fourcade vyhrál, zatímto dvakrát chybující Bø zůstal mimo elitní desítku.

Stíhací závod už byl Francouzovou one man show. Menší trable přišly až v hromadném startu, kde Fourcade hodně chyboval, ale i 19. místo mu zaručilo zisk čtvrtého malého křišťálového glóbu. Mise byla splněna na 100 %.

Úspěšná stíhací jízda Mäkäräinenové

Náskok 52 bodů před závody v Ťumeni byl pro Anastasii Kuzminovou velmi příjemný, ale ne rozhodující. Po sprintu, ve kterém dojela Kaisa Mäkäräinenová druhá a Kuzminová jedenáctá, už to bylo jen 27 bodů.

Ve stíhacím závodě se Mäkäräinenová fantastickou závěrečnou stojkou propracovala až k vítězství, přičemž Kuzminová dojela šestá. Rázem to bylo jen o 5 bodů.

Drama vrcholilo v závodě s hromadným startem. Do posledního okruhu jela Kuzminová z osmého místa, ale hned za svými zády měla Mäkäräinenovou. To však platilo jen chvilku. Finka se pustila do parádní stíhací jízdy, kterou zakončila na šestém místě.

Ruska v barvách Slovenska skončila jedenáctá a o tři body prohrála bitvu o velký křišťálový glóbus. Kaisa Mäkäräinenová zvedla potřetí v kariéře nad hlavu trofej pro vítězku Světového poháru. A zřejmě naposled.

Konec sezóny patřil Domračevové

Vynechala polovinu prvního trimestru, přesto sahala po velkém křišťálovém glóbu. Darja Domračevová byla v závěru sezóny nejsilnější, což potvrdila i v Ťumeni. Vyhrála sprint a hromadný start, jen ve stíhačce z toho bylo vinou chyb čtvrté místo. Za Mäkäräinenovou zaostala jen o 18 bodů.

Druhá ruská výhra v sezóně

Ruský biatlon zažil jednu z nejhorších sezón v historii, ale aspoň konec byl dobrý. Pro Maxima Cvetkova spíš výborný. Šestadvacetiletý rodák z Barajeva se v hromadném startu dočkal premiérového triumfu, když v posledním kole udolal Erlenda Bjøntegaarda. Byla to teprve druhá ruská výhra v sezóně. O tu první se v Kontiolahti postaral Anton Šipulin.

Slovenské náplasti

Celkové vítězství sice Anastasii Kuzminové těsně uniklo, ale ze svého rodiště neodjíždí s prázdnou. Ve sprintu a ve stíhacím závodě si i přes ne úplně povedené výkony zajistila malé křišťálové glóby.

Slovenští fanoušci dostali ještě jednu náplast na mírné zklamání z prohrané bitvy o velký křišťálový glóbus. Paulína Fialková bojovala v hromadném startu o své premiérové stupně vítězů a nakonec nestačila jen na Darju Domračevovou.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “Top události z Ťumeně: Velkolepá show Fourcada a Mäkäräinenové

  1. Stíhací závod byl 150. (slovy jednostopadesátým), který Martin Fourcade absolvoval se žlutým číslem lídra. Žádný ze žurnalistů to samozřejmě nezaznamenal. Typické.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *