Home > Závody > Úvodní smíšené štafety na MS v letním biatlonu ovládlo Rusko

Úvodní smíšené štafety na MS v letním biatlonu ovládlo Rusko

Anton Šipulin

Jen po 7 účastnících měly úvodní smíšené štafety na Mistrovství světa v letním biatlonu v ruském Čajkovském. Podle očekávání vládla domácí reprezentace, která dominovala jak juniorské štafetě, tak té dospělé.

Úvodní zlato zůstalo v Rusko

Do poloviny smíšené štafety juniorů se o vedení přetahovaly Ukrajina a Rusko. Na předávku dokonce přijela o 3 sekundy rychleji Ukrajinka Anna Kryvonosová. To byl ještě velmi milosrdný rozestup vzhledem k tomu, že Ruska Valerija Vasněcovová musela na tři trestná kola.

Silné duo Nikita Poršněv a Igor Malinovskij dávalo Rusko velkou šanci na výhru. Prognózy se potvrdily, mladí Ukrajinci nakonec ztratili takřka 40 sekund. Třetí Bělorusko už ztrácelo víc než dvě a půl minuty.

Překvapením bylo čtvrté místo Turecka, která však za vítěznou čtveřicí zaostalo skoro o 6 minut. Naopak zklamáním byla pátá příčka papírově silného Kazachstánu, který srazily hned čtyři trestné okruhy. Zklamalo i poslední Slovensko, před které se těsně vklínilo 6. Rumunsko.

Výsledky smíšené štafety juniorů
Analýza závodu

I druhé zlato pro Rusko

Prakticky jen na prvních dvou úsecích byla smíšená štafeta trochu otevřená. Uljana Kajševová předávala o pouhé 2 sekundy před Slovenkou Paulínou Fialkovou. Světlana Slepcovová pak měla náskok 12 sekund na Ukrajinku Mariju Panfilovovou.

Alexej Volkov a Anton Šipulin následně rozšiřovali náskok, který v cíli přešel přes minutu. Rusko tak podle očekávání získalo druhé zlato.

Stříbro dlouho hájila Ukrajina, ale mladá dvojice Anton Myhda a Maxim Ivko podlehla tlaku mnohem zkušenějšího slovenského dua Tomáš Hasilla a Matej Kazár. Ukrajina přitom dobíjela jen 6krát, Slovensko 15krát.

Slovákům bylo po závodě ještě odečteno 35 sekund za poruchu terče, takže na vítězné Rusko ztráceli 29,7 sekundy a na třetí Ukrajinu měli k dobru skoro minutu.

V boji o medaile byl dlouho i Kazachstán, trestné kolo finišmana Maxima Brauna však znamenalo propad až na páté místo. Čtvrtá příčka nakonec připadla Bělorusku, které hodně brzdily dva trestné okruhy.

Na 6. místě skončilo Moldavsko se ztrátou takřka 13 minut. Mongolsko bylo staženo už po třetím úseku, když ztrácelo skoro 16 minut.

Výsledky smíšené štafety
Analýza závodu

Zítra šampionát pokračuje sprinty. Závody mužů (10:00) a žen (12:30) můžete sledovat na Eurovision Sports TV.

Medailové pořadí po 2 z 10 závodů
Pořadí Země Z S B =
1. rus 2 0 0 2
2. ukr 0 1 1 2
3. svk 0 1 0 1
4. blr 0 0 1 1

Foto: Anton Šipulin (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *