Vanessa Hinzová

Vanessa Hinzová

Datum narození: 24. 3. 1992
Místo narození: Mnichov
Země: Německo
Lyže: Madshus
Debut ve SP: Soči 2013
Nejlépe celkově ve SP: 10. (2017/18)
Nejlépe ve SP: 1. (Kontiolahti 2018)
Web: vanessa-hinz.de
Sociální sítě: Facebook, Instagram

Příběh

Vanessa Hinzová nikdy nebyla největší hvězdou německého týmu, ale vždycky byla jeho platnou členkou. I díky své přátelské povaze.

Pochází z bavorského Schliersee, kde také v 11 letech začala s během na lyžích. V německé běžecké reprezentaci vydržela až do sezóny 2011/12. Pak za ní přišel generální sekretář Německého lyžařského svazu Thomas Pfüller, mimochodem bývalý biatlonista, a přizval ji právě na biatlonový trénink.

Hinzová už u biatlonu zůstala a hned po debutu na mezinárodní scéně jí bylo jasné, že udělala dobře. Na Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu 2013 jí sice ve stíhačce těsně unikla medaile, ale ve štafetě se spolu s Franziskou Preußovou a Laurou Dahlmeierovou radovala ze zlata.

Talentovaná biatlonistka začala dostávat víc a víc šancí ve Světovém poháru. Zvlášť ráda bude vzpomínat na Hochfilzen 2014. Ve sprintu tehdy skončila šestá, čímž si vysloužila premiérovou nominaci do štafety. Na třetím úseku dostala Německo do vedení, které její spolubydlící Franziska Preußová udržela až do cíle.

Zdobí ji vyrovnanost ve střelbě i v běhu, proto je od sezóny 2015/16 nedílnou součástí A týmu. Vyhrála jeden závod Světového poháru a na Mistrovství světa v Antholzi získala stříbro ve vytrvalostním závodě. Kromě toho je trojnásobnou mistryní světa ve štafetách.

Vedle sportu se Hinzová věnuje i dobročinnosti. Při cestování po Vietnamu v roce 2018 si uvědomila, jaké štěstí ve svém životě má a že se něj chce podělit. Proto na dálku adoptovala holčičku. Zároveň se stala velvyslankyní humanitární organizace Plan International.

Text: Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík
Poslední aktualizace: 28. 12. 2021