Home > Novinky > Ve Světovém poháru už ho neuvidíme. Anton Šipulin se loučí s biatlonem

Ve Světovém poháru už ho neuvidíme. Anton Šipulin se loučí s biatlonem

Anton Šipulin

Rus Anton Šipulin, držitel biatlonového olympijského zlata i medailí z mistrovství světa, se v 31 letech rozhodl ukončit kariéru. Ve Světovém poháru už se neobjeví. Na tiskové konferenci v Moskvě informoval o tom, že jeho posledním závodem bude tradiční závod smíšených dvojic v Gelsenkirchenu tuto sobotu.

Už na jaře tohoto roku přemýšlel Anton Šipulin o konci kariéry, nakonec se rozhodl jen pro několikaměsíční pauzu. Na vině byly blíže nespecifikované zdravotní problémy, které ruskému šampionovi nedovolily náročný trénink. Kvůli těmto potížím také odložil start letošní sezony. V té ani žádné další se nakonec neobjeví vůbec.

V posledních týdnech se jeho jméno dávalo do souvislosti s dopingovým vyšetřováním rakouské policie. Jakoukoli dopingovou minulost ale Šipulin odmítá.

Na svém oficiálním instagramovém účtu ruský biatlonista poděkoval všem fanouškům za podporu a pozval je ke sledování tradičního “vánočního” závodu 29. prosince, který bude zároveň posledním v jeho kariéře. Na stadionu Schalke v Gelsenkirchenu bude startovat  s Jekatěrinou Jurlovovou-Perchtovou.

Od svého debutu ve Světovém poháru dokázal Anton Šipulin dosáhnout mnohých úspěchů jak v závodech jednotlivců, tak v těch skupinových. S mužskou štafetou se také stal v roce 2017 mistrem světa, se smíšenou bral v tom stejném samém roce bronz. Na mistrovstvích světa sám dokázal vybojovat 2 stříbrné a 2 bronzové medaile. V 69 závodech Světového poháru (individuálních i kolektivních) skončil na stupních vítězů. V sezoně 2014/2015 byl v celkovém hodnocení druhý. Od té doby byl vždy nejhůře třetí.

Foto: Anton Šipulin (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Ve Světovém poháru už ho neuvidíme. Anton Šipulin se loučí s biatlonem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *