Home > Novinky > Velká úleva pro Rusy. Anton Šipulin si prodlouží kariéru

Velká úleva pro Rusy. Anton Šipulin si prodlouží kariéru

Anton Šipulin

Oddechnutí ruských fanoušků bylo slyšet na míle daleko. Anton Šipulin ve čtvrtek v rozhovoru pro Match TV oznámil, že bude pokračovat ve své kariéře. Vydržet chce minimálně do Mistrovství světa v roce 2020.

Půlroční odpočinek a žádná politika

Kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům naordinovali lékaři Antonu Šipulinovi dlouhý odpočinek. Ten se skládal z tří až čtyř tréninků týdně o maximální délce hodiny a půl. Ruský biatlonista se tak mohl víc věnovat rodině a přátelům.

Zároveň přemýšlel nad tím, zda bude pokračovat ve své kariéře. Rozhodnutí mělo padnout na podzim. Mezitím ruští fanoušci Šipulina na sociálních sítích prosili, aby nekončil. Někteří také spekulovali o tom, že se úspěšný sportovec chystá vkročit do politiky a kandidovat za stranu ruského prezidenta Vladimira Putina.

To ale 31letý rodák z Ťumeně nyní důrazně odmítl s tím, že nikdy neměl v úmyslu stát se politikem. Místo toho ve čtvrtečním rozhovoru pro ruskou televizi Match TV oznámil, že si prodlouží sportovní kariéru.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Вы все прекрасно знаете, что даже в личном виде спорта всегда важна командная работа вместе с тренерами и друзьями-спортсменами в эстафетах, к которым я всегда трепетно отношусь не только на соревнованиях, но и в жизни. Я никогда не скрывал и не буду скрывать, что поддерживаю нашего президента страны Владимира Путина и разделяю его ценности и взгляды. Я могу с уверенностью сказать, что Putin Team – это моя команда. Это мой выбор. Я в PutinTeam!#PutinTeam #КомандаПутина

Příspěvek sdílený Anton Shipulin (@anton_shipulin),

Manželka řekla: Pokračuj

„Chci sám sobě, světu i rodině dokázat, že na to pořád mám.“ Taková byla odpověď Antona Šipulina na otázku moderátora Match TV, proč se rozhodl pokračovat.

Zkušený Rus samozřejmě má i sportovní cíle. Je sice olympijský vítězem se štafetou, ale stále čeká na individuální zlato z vrcholné akce.

Uspět už v příštím roce na Mistrovství světa v Östersundu bude vzhledem k tréninkovému výpadku těžké. Šipulin myslí spíš na rok 2020. „To se bude konat Mistrovství světa v mém oblíbeném Antholzi. Kdyby tam šampionát nebyl, možná bych ani nepokračoval. Cítím, že je pořád velká šance získat individuální zlato.“ A co olympiáda, která se bude dva roky poté konat v Číně? „O ní teď nepřemýšlím,“ říká Šipulin.

Kromě zmíněné motivace hrála v rozhodování Šipulina o své budoucnosti velkou roli ještě jedna věc. „Téměř všichni mí přátelé, známí, rodina a hlavně má žena mi řekli, abych pokračoval. Překvapilo mě tu u Luizy. Oponoval jsem jí, že by pro ni bylo lepší, kdybych zůstal doma s rodinou. Opáčila, že ne. že mám stále v sobě závodní jiskru a musím pokračovat. To pro mě byl rozhodující faktor.“

Trénink spolu s týmem

V posledních letech bývalo zvykem, že Šipulin trénuje individuálně pod vedení Andreje Krjučkova a Andreje Gerbulova. Nyní se ale připojí k ruské reprezentaci na soustředění v rakouském Ramsau, které potrvá od 7. do 25. října. Pak navazuje další kemp ve finském Kontiolahti.

Nejlepší ruský biatlonista posledních let tak nebude mít k dispozici své osobní trenéry, ale stále pojede podle jejich tréninkového plánu.

Ruské reprezentanty brzy čekají kontrolní závody, které určí nominaci první díly Světového poháru. „Pokud testy ukážou, že nejsem v dobré kondici, tak ustoupím mladým, i když mám nominaci jistou. Připravím se na další závody, třeba jen na Mistrovství světa,“ uzavírá Anton Šipulin.

Zdroj: Match TV
Foto: Anton Šipulin (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *