Home > Novinky > Vetle Christiansen musel na operaci s kolenem. Příčina zranění je hodně kuriózní

Vetle Christiansen musel na operaci s kolenem. Příčina zranění je hodně kuriózní

Vetle Christiansen

Zranění biatlonistů obvykle přichází po pádech na kole či kolečkových lyžích, Nor Vetle Christiansen si ale koleno zřejmě zranil jinak. Při geocachingu.

Vetleho Christiansena během minulé sezóny trápilo bolavé levé koleno. Bolest přicházela při bruslení na delší vzdálenosti. I přesto sedmadvacetiletý biatlonista prožil životní ročník, během kterého vyhrál první závod Světového poháru v kariéře a s norskou štafetou se stal mistrem světa.

„Vyšetření kolene ukázalo, že zranění pochází z pádu. Hned jsem si vzpomněl na pět let starou situaci. Skočil jsem z třímetrového mostu v Lillehammeru, přistával na nohy a spadl na zadek,“ vrací se Christiansen do roku 2014, kdy kvůli viru nemohl naplno trénovat a hledal tak alternativní způsoby přípravy.

Jedním z nich byl geocaching, který spočívá v hledání schránek, takzvaných kešek, které ukrývají různé předměty. Pro jeden takový se v Lillehammeru vydal i Christiansen. „V aplikaci bylo psáno, že je třeba k nalezení kešky lezecké vybavení, ale já ho neměl. Vyšplhal jsem na most, ale zpátky už to nešlo. Musel jsem skočit na asfalt. Strašně to bolelo,“ vybavuje si Nor, podle kterého je jeho zranění „z kategorie zbytečných a absudních“. Nyní doufá, že ho operace zcela zbaví bolestí.

Zdroj: NRK
Foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *