Home > Závody > ZOH Pchjongčchang: Michal Krčmář má stříbro ze sprintu! Vyhrál Peiffer

ZOH Pchjongčchang: Michal Krčmář má stříbro ze sprintu! Vyhrál Peiffer

Michal Krčmář

Druhý závod Zimních olympijských her v Pchjongčchangu a druhá česká medaile. Michal Krčmář ve sprintu mužů ještě vylepšil výsledek Veroniky Vítkové a dojel si pro stříbrnou medaili. Nestačil jen na Němce Arnda Peiffera.

Překvapiví medailisté – Peiffer, Krčmář a Windisch

Nízké teploty jako by ve sprintu mužů zmrazily ty největší favority. Johannes Thingnes Bø nejprve vyhořel na první střelbě, musel na tři trestná kola. Po další chybě vestoje skončil až 31.

Později startující Martin Fourcade měl tak vše ve svých rukou. Jenže i Francouz vyrobil tři chyby na ležce. Na rozdíl od Nora už zvládl stojku čistě a byl nejrychlejší na trati, a tak se posunul alespoň na osmé místo.

Zaváhání favoritů otevřelo cestu k úspěchu jiným.

Tu nejcennější medaili nakonec vybojoval 30letý Arnd Peiffer. Mistr světa ze sprintu z roku 2011 získal druhou individuální medaili z velké akce. Pomohla mu k ní čistá a poměrně rychlá střelba.

Arnd Peiffer
Foto: Arnd Peiffer (Autor: Petr Zbranek)

To Michal Krčmář si dával na střelnici záležet. Po úvodní nule na ležce mu patřilo 15. místo. Chybu neudělal ani vestoje a bylo jasné, že míří za jedním z největších úspěchů v kariéře. Čas ukázal, že za tím vůbec největším.

Sedmadvacetiletý český reprezentant se po druhé střelbě zařadil na druhé místo, o 6,8 sekundy za Peiffera. Na dalším mezičase už to bylo jen 2,5 sekundy! Závěrečnou pasáž ale zvládl rychleji Němec, Krčmář za ním zaostal o 4,4 sekundy.

Ale Bimba už nikdo další nepřekonal. Ani Dominik Windisch, který si také dojel pro první individuální medaili z velké akce. Skončil třetí, o 7,7 sekundy za Peifferem a 0,7 sekundy před Julianem Eberhardem.

Michal Krčmář se tak postaral o druhou českou medaili na těchto hrách a o sedmou (osmou, pokud bude potvrzena diskvalifikace Rusek) pro český biatlon pod pěti kruhy. Dosud měl přitom ve Světovém poháru na kontě jen jedno třetí místo.

Další Češi neoslnili

Vedle Johannese Thingnese Bøho nebudou spokojení ani další dva Norové, 13. Tarjei Bø a 18. Emil Hegle Svendsen. Zastoupit je musel ten nejméně zkušený, pátý Erlend Bjøntegaard.

Naprosto spokojení naopak mohou být Němci. Kromě olympijského šampióna uspěli i šestý Benedikt Doll, sedmý Simon Schempp a jedenáctý Erik Lesser.

Také Italové měli v elitní desítce víc jmen, konkrétně dvě. Windische doplnil desátý Lukas Hofer. Nebýt chyby vestoje, tak se do boje o medaile zapojil nakonec devátý Švýcar Serafin Wiestner.

Timofej Lapšin mluvil o útoku na cenné kovy, nakonec získal pro domácí barvy 16. místo. Největší úspěch v kariéře 17. příčkou zaznamenal litevský vlajkonoš Tomas Kaukėnas. Z osobáků se radovali také Finové, 19. Olli Hiidensalo a 20. Tero Seppälä.

Na Michala Krčmáře bohužel nenavázali jeho kolegové. Ondřej Moravec si závod zkomplikoval už chybou vleže a ani čistá stojka mu nepomohla k lepšímu než 29. místo.

Zítřejší stíhačka (13:00) pak bude bez 69. Michala Šlesingra a 73. Adama Václavíka. Oba udělali čtyři chyby, Šlesingr přitom všechny na stojce. Po ležce na tom byl podobně jako stříbrný muž dnešního sprintu.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
2. Michal Krčmář 0+0 1:07,2 61. +34,3 16.
29. Ondřej Moravec 1+0 1:13,5 72. +1:07,1 36.
69. Michal Šlesingr 0+4 1:24,7 83. +1:04,2 34.
73. Adam Václavík 2+2 1:24,1 82. +1:16,4 44.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Michal Krčmář (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “ZOH Pchjongčchang: Michal Krčmář má stříbro ze sprintu! Vyhrál Peiffer

  1. OBROVSKÁ gratulace 😉 !!

    A dotaz na pány trenéry: proč tam pořád cpete Václavíka, který celou sezonu dokazuje, že na to nemá a že do A-týmu nepatří?? Čí je to protekčák??

  2. Včera bronz a dnes stříbro, a to za sebou máme jen dva závody. Zajímalo by mě, co tomu říkají ti škarohlídi, co odepisovali celý tým včetně trenérů po úvodní třetině sezóny. Držím palce do dalších závodů. Zatím je to skvělé!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *