Home > Adam Václavík

Adam Václavík

Adam Václavík

Datum narození: 18. 2. 1994 Místo narození: Jilemnice
Bydliště: x Klub: SKP Kornspitz Jablonec
Výška: x Váha: x
Instagram
Twitter

Už od juniorských let platí rodák z Jilemnice za vynikajícího běžce, kterého však provází horší střelba. Podobně jako řada dalších biatlonistů i on studuje tělesnou výchovu a trenérství na Masarykově Univerzitě v Brně. Ve volném čase rád čte a také se věnuje rodině. Jeho starší sestra Kristýna je přítelkyní trenéra Zdeňka Vítka.

Kariéra

2011/12

Jako dorostenec se poprvé vydává na Mistrovství světa juniorů do finského Kontiolahti. Nejvýše se propracuje na 35. místo ve stíhacím závodě.

2012/13

Na Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu vynikajícím během umazává množství chyb a ve stíhacím závodě se prokouše až na 12. příčku. Pro štafetu přeskakuje do juniorské kategorie a pomáhá k 6. pozici. Z následného Mistrovsví Evropy si pak odváží dvě 8. místa.

2013/14

Stává se hvězdou Evropského šampionátu v Novém Městě na Moravě. V kategorii juniorů, kde závodí prvním rokem, bere stříbro ve sprintu a následně bronz ve stíhačce.

2014/15

Se smíšenou štafetou se v létě v Ťumeni stává mistrem světa. V zimě je z něj zase sběratel 7. míst. Třikrát tuto pozici získá na MEJ v Otepää, dvakrát na MSJ v Minsku. Tam je navíc součástí 6. štafety.

2015/16

Hned ve druhém závodě mezi dospělými, ve sprintu IBU Cupu v Idre, končí na skvělé 7. příčce. Brzy přichází i premiérová příležitost ve Světovém poháru a od bodů ho v Ruhpoldingu dělí jen 4 desetiny. Jako náhradník cestuje na Mistrovství světa do Osla.

Poslední aktualizace: 2. 11. 2016
Foto: Adam Václavík (© Instagram A. Václavíka)