Datum narození: 18. 2. 1994 Místo narození: Jilemnice
Bydliště: Jilemnice Klub: SKP Kornspitz Jablonec
Výška: x Váha: x
Instagram
Twitter

Už od juniorských let platí rodák z Jilemnice za vynikajícího běžce, kterého však provází horší střelba. Podobně jako řada dalších biatlonistů i on studuje tělesnou výchovu a trenérství na Masarykově Univerzitě v Brně. Ve volném čase rád čte a také se věnuje rodině. Jeho starší sestra Kristýna je přítelkyní trenéra Zdeňka Vítka.

Kariéra

2011/12

Jako dorostenec se poprvé vydal na Mistrovství světa juniorů do finského Kontiolahti. Nejvýše se propracoval na 35. místo ve stíhacím závodě.

2012/13

Na Mistrovství světa juniorů v Obertilliachu vynikajícím během umazal množství chyb a ve stíhacím závodě se prokousal až na 12. příčku. Pro štafetu přeskočil do juniorské kategorie a pomohl jí k 6. pozici. Z následného Mistrovství Evropy si pak odvezl dvě 8. místa.

2013/14

Stal se hvězdou Mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě. V kategorii juniorů, kde závodil prvním rokem, bral stříbro ve sprintu a následně bronz ve stíhačce.

2014/15

Se smíšenou štafetou se v létě v Ťumeni stal juniorským mistrem světa. V zimě z něj zase byl sběratel 7. míst. Třikrát tuto pozici získal na MEJ v Otepää, dvakrát na MSJ v Minsku. Tam byl navíc součástí 6. štafety.

2015/16

Hned ve druhém závodě mezi dospělými, ve sprintu IBU Cupu v Idre, skončil na skvělé 7. příčce. Brzy přišla i premiérová příležitost ve Světovém poháru a od bodů ho v Ruhpoldingu dělily jen 4 desetiny. Jako náhradník cestoval na Mistrovství světa do Osla.

2016/17

Ve Světovém poháru už absolvoval takřka kompletní sezónu. Na premiérové body si musel počkat do Oberhofu, kde ve sprintu zazářil 17. příčkou. Další tři bodové zisky ho vynesly až na Mistrovství světa, kde potěšil trenéry 34. pozicí ve sprintu.